Ulice

Tramwaje ominą Słomińskiego, kierowcy Lucerny

Ulice

fot. Tomasz Zieliński/TVN Warszawa
| elblag24.plfot. Tomasz Zieliński/TVN Warszawa

Drogowcy już ostatni raz w tym roku wymienią nawierzchnię, tym razem na ul. Płaskowickiej i Żołnierskiej. Na tym nie koniec utrudnień. W piątek zamknięte zostało skrzyżowanie Traktu Lubelskiego z ul. Lucerny a z ul. Słomińskiego zniknęły tramwaje.

Ulica Płaskowickiej nową nawierzchnię zyska na odcinku od alei Komisji Edukacji Narodowej do Rosoła. Proponowany objazd: aleja Komisji Edukacji Narodowej i/albo Belgradzką lub Indiry Gandhi do Jana Rosoła.

Z kolei Żołnierska będzie zamknięta na odcinku od Marsa do Strażackiej. Objazd poprowadzi ulicami Marsa i Strażacką.

Prace jak zwykle ruszą w piątek wieczorem i potrwają do poniedziałkowego świtu.

Rondo w dziewięć dni

Także w piątek wieczorem drogowcy zamknęli skrzyżowanie Traktu Lubelskiego z ul. Lucerny. Rozpoczęła się tam budowa ronda. Ma potrwać tylko dziewięć dni.

Słomińskiego bez tramwajów

Od piątku do niedzieli tramwaje linii 1, 16 i 28 nie będą jeździły ulicą Słomińskiego na odcinku od ronda Radosława do ul. Międzyparkowej. Wszystko z powodu przebudowy torów tramwajowych pod budowanym wiaduktem ul. Andersa.

Tramwaje z mostu Gdańskiego skręcą w Międzyparkową i dalej pojadą Andersa, Stawki do al. Jana Pawła II. W zastępstwie za tramwaje obok Dworca Gdańskiego mają jeździć autobusy Z-3.

bf/par

Źródło zdjęcia głównego:  | elblag24.pl

Pozostałe wiadomości