Tramwaje na Jana Pawła wrócą dwa dni później

Remont torowiska w al. Jana Pawła
Remont torowiska w al. Jana Pawła
Dawid Kryszrofiński/ tvnwarszaw.pl
Dawid Kryszrofiński/ tvnwarszaw.plRemont torowiska w al. Jana Pawła

Remont torowiska na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich potrwa dwa dni dłużej. Obsuwa? – Nie, po prostu chcemy uniknąć zamieszania – tłumaczą tramwajarze.

Remont torów tramwajowych na wysokości Dworca Centralnego jest zmorą dla pasażerów komunikacji miejskiej. Rozpoczął się 10 kwietnia i miał się zakończyć 29. Ale potrwa dwa dnie dłużej. Do tego, jak tłumaczą Tramwaje Warszawskie – to dla dobra pasażerów.

"Żeby nie mieszać"

- Zmiana terminów nie wynika z opóźnienia, bo prace toczą się według zaplanowanego harmonogramu. Chodzi o to, że 2 maja kompletnie zmienią się rozkłady w związku z zamknięciem dla ruchu części ul. Marszałkowskiej. Żeby nie tworzyć zamieszania w rozkładach, Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o takim terminie zakończenia prac – mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Marszałkowska bez tramwajów

Zmiany w związku z zamknięciem ul. Marszałkowskiej faktycznie będą imponujące. Będą się też wiązały ze zwiększeniem ruchu tramwajów w al. Jana Pawła II, głównie za sprawą puszczenia tu linii 15. Zaczną sięw nocy z 1 na 2 maja. Dlatego ZTM chce przedłużyć remont przy Dworcu Centralnym i płynnie przejść z jednej, tymczasowej organizacji ruchu, w drugą.

mjc/roody

Pozostałe wiadomości