TVN Warszawa | Ulice

Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Przepisy złamano już ponad sześć tysięcy razy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
Zakończył się montaż odcinkowego pomiaru prędkości na S8
Zakończył się montaż odcinkowego pomiaru prędkości na S8Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plZakończył się montaż odcinkowego pomiaru prędkości na S8

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 działa od 23 listopada, a system zarejestrował już 6072 wykroczenia. W 60 przypadkach prędkość została przekroczona o co najmniej 50 km/h.

Odcinkowy pomiar prędkości na warszawskim odcinku trasy S8 został przełączony w tryb rejestracji 23 listopada. Od tego momentu kontrole prowadzone są pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8

Ponad sześć tysięcy przypadków naruszeń

- Urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości na wszystkich kontrolowanych na S8 odcinkach, od momentu uruchomienia, zarejestrowały 6072 przypadki niestosowania się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Blizne Łaszczyńskiego -1599 przypadków, w przeciwnym kierunku 1896. Na odcinku Warszawa – Marki 1085, natomiast w przeciwnym kierunku 1492 - przekazała Monika Niżniak.

Rzeczniczka GITD podkreśliła, że na kontrolowanych odcinkach kierujący najczęściej przekraczają prędkość od 11 do 20 km/h więcej niż pozwalają przepisy - jest to 61 proc. wszystkich zarejestrowanych naruszeń. - Urządzenia zarejestrowały 60 przypadków przekroczenia prędkości o co najmniej 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości - dodała.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Jak informowaliśmy kilka dni po uruchomieniu odcinkowego pomiaru prędkości na S8, w pierwszej dobie jego działania system zarejestrował prawie 900 przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

W sumie zainstalowanych zostało 30 kamer. Na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość.

Koszt montażu urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8 to blisko cztery miliony złotych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO.

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości