Zakończył się protest rolników na Mazowszu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Rolnicy na rondzie w miejscowości Stojadła
Rolnicy na rondzie w miejscowości StojadłaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/8
Rolnicy na rondzie w miejscowości StojadłaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

W piątek odbył się ogólnopolski protest rolników. W wielu regionach, w tym na Mazowszu, od rana blokowany był ruch. W popołudniowym szczycie protestujący spowalniali jazdę aut w powiecie legionowskim. Rolnicy sprzeciwiali się wprowadzaniu Zielonego Ładu, napływowi towarów z Ukrainy i zwracali uwagę na spadek opłacalności produkcji.

Jacek Wiśniewski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazał nam, że około godziny 17 zakończył się protest rolników. Manifestujący ruszyli w kierunku domów.

Utrudnienia na północnym wlocie do stolicy

KSP przekazała w mediach społecznościowych, że po godzinie 16 kierowcy mogli się spodziewać utrudnień w powiecie legionowskim, gdzie dotarła kolumna pojazdów rolniczych z Serocka. Z kolei w Mińsku Mazowieckim wciąż można było wówczas spotkać około 70 protestujących, którzy z miejscowości Stojadła jechali w kierunku Kałuszyna.

Wcześniej zablokowany był m.in. wjazd od strony Płońska do Warszawy. To północny wlot do stolicy, który zwykle jest bardzo ruchliwy. Samochody pomiędzy traktorami jechały wolno. Trudno było im też taką manifestację wyprzedzić, bo to setki traktorów jadących jeden za drugim.

Protest rolników w okolicach PłońskaTVN24

Po godzinie 11 rolnicy pojawili się w okolicach miejscowości Stojadła. Policja kierowała inne pojazdy na objazdy.

Kolumna przejechała dalej w okolicach Mińska Mazowieckiego.

Protest rolników na Mazowszu - okolice Mińska Mazowieckiego Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Główny punkt blokady na krajowej "50"

Tuż przed 12 na antenie TVN24 był Radosław Iwański, redaktor naczelny "Farmera". - Przemieściłem się do powiatu węgrowskiego do Trzebuczy, gdzie rolnicy ruszyli do Mińska Mazowieckiego na rondo Stojadła i Arynów. To jest rondo na drodze krajowej numer 50, czyli taki bardzo newralgiczny węzeł. W tej chwili stoimy w Mińsku. Jadę w szpalerze traktorów rolniczych - mówił.

Jak dodał, droga do ronda zajęła mu dobrą godzinę. - To bardzo powoli idzie, ale za chwilę będziemy na rondzie, gdzie będzie główny punkt blokady drogi krajowej numer 50. Ona łączy wszystkie kierunki - podsumował.

O utrudnieniach napisała także w mediach społecznościowych żyrardowska policja.

"W godzinach od 10:00 do 14:00 w Grójcu w rejonie rond przy ul. Piotra Skargi i Armii Krajowej odbędzie się protest rolników. W ramach protestu możliwy jest przejazd ciągników rolniczych na trasie DK-50 na odcinku Grójec - Konie - Mszczonów" - zastrzeżono.

Policja zasugerowała, by kierowcy tego dnia zrezygnowali w miarę możliwości z przemieszczania się samochodem lub wybierali alternatywne objazdy. Jak zapewniono, nad bezpieczeństwem w ruchu będą czuwać policjanci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielki protest rolników. Gdzie można spodziewać się utrudnień?>>

Protest rolników. Na mapie ponad 260 miejsc w całej Polsce>>

O utrudnieniach na drodze krajowej numer 12, na odcinku Zwoleń - Radom, poinformowała także w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy mogą się tu spodziewać przejazdu kolumny ciągników rolniczych.

"Występuje spowolnienie w ruchu. Utrudnienie potrwa do czasu odwołania" - zaznaczyła GDDKiA. Kierowcy wolniej jeździli także na drodze krajowej numer 62 na odcinku Sokołów Podlaski - Drohiczyn.

Protest rolników. Utrudnienia w całym kraju

NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" w mediach społecznościowych udostępniło mapę protestów rolniczych zaplanowanych na piątek. "Mapa jest na bieżąco aktualizowana" - podkreślono we wpisie na Facebooku. W piątek o poranku lista z planowanymi protestami liczyła ponad 260 miejsc w całej Polsce.

Protesty rozpoczęły się w piątek przed południem. W przypadku przejść granicznych planowane są nawet miesięczne blokady.

Autorka/Autor:katke

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Przemysław Piątkowski

Pozostałe wiadomości

Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na wykonawcę koncepcji brakującego odcinka obwodnicy Śródmieścia. Chodzi o odcinek pomiędzy rondem Żaba a ulicą Radzymińską. Na domknięcie "ringu" mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy czekają od wielu lat.

Obwodnica śródmiejska. Ratusz ogłosił ważny przetarg

Obwodnica śródmiejska. Ratusz ogłosił ważny przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzecia Droga nie wystawi kandydata na urząd prezydenta Warszawy. Ale przedstawiła kandydatkę, która miałaby zostać wiceprezydentką do spraw społecznych w ekipie Rafała Trzaskowskiego. To Adriana Porowska.

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Chcemy zakończyć już erę PiS-u, erę populizmu, erę tych, którzy próbowali niszczyć samorząd - mówił podczas konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Piasecznie wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że we współpracy Koalicja 15 października ma szansę na zwycięstwo "we wszystkich regionach, województwach, w miastach, miasteczkach i na polskiej wsi".

Trzaskowski: mamy szansę wygrać wybory we wszystkich regionach

Trzaskowski: mamy szansę wygrać wybory we wszystkich regionach

Źródło:
PAP

Cessna 150, która spadła w piątek na podmokły teren w rejonie ulicy Kadetów, zostanie wyciągnięta przy pomocy śmigłowca - dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl. Dwie osoby z załogi maszyny nie odniosły poważniejszych obrażeń. Opuściły już szpital.

Samolot lądował awaryjnie na grząskim terenie. Oględziny zakończone, na razie zostaje na miejscu

Samolot lądował awaryjnie na grząskim terenie. Oględziny zakończone, na razie zostaje na miejscu

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mały samolot spadł w okolicy ulicy Kadetów. Cessna 150 leciała z Góry Kalwarii do Babic, załoga poinformowała kontrolerów lotów, że z maszyną dzieje się coś złego. Samolot lądował w Wawrze.

Mały samolot spadł w Wawrze, dwie ranne osoby zabrał wojskowy śmigłowiec

Mały samolot spadł w Wawrze, dwie ranne osoby zabrał wojskowy śmigłowiec

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek późnym wieczorem w Marysinie Wawerskim w mieszkaniu na pierwszym piętrze wybuchł pożar. Do szpitala trafił przebywający w lokalu mężczyzna. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar w mieszkaniu. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i dwa koty

Pożar w mieszkaniu. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i dwa koty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, nie będzie grał koncertów z Kultem. Zespół do czasu rozstrzygnięcia sprawy zawiesił z nim współpracę.

Podejrzany o oszustwo muzyk Kultu nie będzie grał z zespołem

Podejrzany o oszustwo muzyk Kultu nie będzie grał z zespołem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W szpitalu zmarła 25-letnia Białorusinka zaatakowana na ulicy Żurawiej. Do ataku na kobietę doszło w ostatnią niedzielę. Brutalna napaść wstrząsnęła warszawiakami, po informacji o śmierci 25-latki przed kamienicę, w której została zgwałcona, ludzie przynoszą kwiaty i znicze.

Zmarła kobieta napadnięta w centrum Warszawy. W miejscu ataku kwiaty i znicze

Zmarła kobieta napadnięta w centrum Warszawy. W miejscu ataku kwiaty i znicze

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Cezary Jurkiewicz (PiS) zrezygnował z mandatu w Radzie Warszawy. O motywach swojej decyzji poinformował w emocjonalnym wpisie na platformie X.

Radny rezygnuje z mandatu. Tłumaczy to oporem w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego

Radny rezygnuje z mandatu. Tłumaczy to oporem w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba chce kontroli NIK w biurze Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi między innymi o sprawę rozbiórki zabytkowej willi Ronikierów w Ząbkach.

Rozbiórka cennej willi i poselski wniosek o kontrolę NIK

Rozbiórka cennej willi i poselski wniosek o kontrolę NIK

Źródło:
PAP

Po pieszym pościgu we Włochach policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Jak podają, miał przy sobie kokainę. Okazało się też, że chwilę wcześniej uszkodził drzwi w hotelu.

Uszkodzone drzwi w hotelu i policyjny pościg. 40-latek miał kokainę

Uszkodzone drzwi w hotelu i policyjny pościg. 40-latek miał kokainę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy warszawskich Bielan i okolicznych dzielnic usłyszeli głośny wybuch. Policja potwierdza, że dotarło do niej takie zgłoszenie. Źródła wybuchu ani jego fizycznych skutków nie znaleziono.

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek w stołecznym ratuszu rozpoczęły się rozmowy osób handlujących w kompleksie Marywilska 44 z zarządem spółki wynajmującej im boksy oraz przedstawicielem ratusza. Protestujący chcą obniżki czynszów. Co przyniosły rozmowy?

Kupcy z Marywilskiej po rozmowach w ratuszu

Kupcy z Marywilskiej po rozmowach w ratuszu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Prokuratura w Legionowie poszukuje sprawców dwóch przestępstw: śmiertelnego potrącenia oraz ciężkiego pobicia. Do obu zdarzeń doszło w miejscach objętych monitoringiem miejskim. Ale na dyżurze nie było operatorów, którzy mogliby zareagować i wezwać pomoc.

Śmiertelne potrącenie przy kamerze monitoringu. Operatora nie było w pracy, sprawca poszukiwany

Śmiertelne potrącenie przy kamerze monitoringu. Operatora nie było w pracy, sprawca poszukiwany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzani posługiwali się podrobionymi, amerykańskimi dokumentami i wyłudzonymi aktami zgonu. W sprawie postawiono już zarzuty, jednym z podejrzanych jest wieloletni muzyk formacji Kult.

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Tramwaj na Białołękę jest absolutnie priorytetem - zapewnił prezydent Warszawy i kandydat na drugą kadencję Rafał Trzaskowski (PO). Inwestycja ma już decyzję środowiskową, ale przetargu na projekt wciąż nie ogłoszono. Budowa jest obiecywana od lat.

Tramwaj na Białołękę znów "absolutnym priorytetem". A nie ma nawet projektu

Tramwaj na Białołękę znów "absolutnym priorytetem". A nie ma nawet projektu

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl