Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego na ul. Patriotów. Mężczyznę potrąciła skoda.
Do tragedii doszło około 7 rano na wysokości Dusznickiej. To niewielka ulica, która nie łączy się z Patriotów, tylko kończy na chodniku prowadzącym wzdłuż Patriotów. Nie jest to więc skrzyżowanie, nie ma tu przejścia dla pieszych.
- Mężczyzna został potrącony przez skodę, w wyniku czego zmarł - poinformował Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji. Dodał, że kierowca skody był trzeźwy. - W sprawie będzie wszczęte śledztwo, które wyjaśni przyczyny tragedii - powiedział Oleszczuk.
W Warszawie, w wypadkach komunikacyjnych, ginie rocznie około 40 pieszych. W całej Polsce liczba ta przekracza 1100. To najwyższy wynik w całej Unii Europejskiej. Statystyki krajów znacznie większych od naszego, jak Francja, Włochy, Niemcy czy Wielka Brytania, są dużo lepsze. Śmierć na drogach ponosi tam około 400-500 pieszych rocznie.
Co piąty przechodzień, który traci życie na unijnych drogach, ginie w Polsce.
W czerwcu piesza zmarła po potrąceniu na parkingu:
Śmiertelne potrącenie na ul.Bruna
mś
Źródło zdjęcia głównego: targeo