Nowy buspas zniknie, zabiorą pas dla rowerów? Pomysły po pożarze mostu

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZlikwidują buspas?

Po pożarze mostu Łazienkowskiego nowe buspasy ułatwiły życie pasażerom, ale kierowcy nadal stoją w korkach. Ratusz rozważa więc kolejne zmiany na ulicach. Jedną z nich jest... likwidacja dopiero co wymalowanego buspasa.

- Obserwujemy sytuację komunikacyjną w mieście i nie wykluczamy dalszych korekt. Byłbym za udrożnieniem mostu Świętokrzyskiego i za likwidacją buspasa na moście Poniatowskiego w popołudniowym szczycie, w kierunku Saskiej Kępy - powiedział w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy.

Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, w rozmowie z nami podkreśla, że decyzja jeszcze nie zapadła, a rozważane są różne pomysły.

Rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego Magdalena Potocka przekazała z kolei, że likwidacja buspasa planowana jest dopiero po otwarciu centralnego odcinka II linii metra.

Jeszcze w poniedziałek Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów ZTM, zapewniał, że nowe buspasy się sprawdzają - CZYTAJ WIĘCEJ.

Tamka z dwoma pasami?

Kolejną rozważaną zmianą jest uruchomienie dwóch pasów ruchu na Tamce w kierunku mostu Świętokrzyskiego (obecnie jest jeden, a po bokach są pasy dla rowerzystów). Według urzędników, taka organizacja ruchu rozładowałaby korki na moście Poniatowskiego, który jest obecnie oficjalnym objazdem zamkniętego Łazienkowskiego. Przy takiej organizacji ruchu kierowcy łatwiej dostaną się na most Świętokrzyski.

Jak pisze gazeta, urzędnicy obawiają się jednak reakcji rowerzystów, trzeba będzie zabrać pasy rowerowe po obu stronach jezdni.

ZTM: buspasy się sprawdzają
ZTM: buspasy się sprawdzająTVN24

su/lulu

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości