Mieszkańcy Łomianek walczą o S7. Protestowali na wylotówce na Gdańsk

[object Object]
Protest w ŁomiankachTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Mieszkańcy Łomianek o godzinie 15 rozpoczęli pikietę na krajowej "siódemce". Ich protest odbywał się na przejściu dla pieszych na Kolejowej przy skrzyżowaniu z Sierakowską. Zakończył się po dwóch godzinach.

- Protestujący przechodzą przez przejście dla pieszych, ale tylko na zielonym świetle - relacjonował po godz. 15 Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Zaznaczał też, że gdy zapalało się czerwone światło, protestujący schodzili z jedni.

- Nie ma utrudnień w ruchu samochodowym, w obu kierunkach pojazdy mogą płynnie przejeżdżać - mówił Zieliński.

Na miejscu zgromadziło się około 100 osób. Protest zabezpieczała policja.

Większość z uczestników miała odblaskowe zielone kamizelki. Protestujący przynieśli też transparenty: "Mamy dość czekania", "Teraz albo nigdy", "Łomianki chcą S7".

Na jednej z plansz znalazła się też mapa z popieranym przez protestujących wariantem budowy obwodnicy między Czosnowem a Trasą AK.

Walczą o budowę trasy S7

Celem protestu było przywrócenie funduszy na realizację budowy trasy S7 na skraju Puszczy Kampinoskiej. Mieszkańcy chcą też, by przyspieszono prace związane z wydaniem decyzji środowiskowej dla tego odcinka.

"Decyzja miała być wydana do końca tego roku. Po raz kolejny przesunięto termin jej wydania na koniec stycznia 2018 i trudno nam uwierzyć, że to po raz ostatni" - czytamy w komunikacie stowarzyszenia Łomianki Razem.

Jak pisze rynekinfrastruktury.pl, członkowie organizacji są przekonani, że jeżeli trasa nie powstanie z funduszy unijnych przeznaczonych na lata 2014-20, może nie powstać nigdy.

"Teraz albo nigdy"

Protestujący planują organizować pikietę co miesiąc. Kolejną zaplanowano na 2 lutego (też piątek) u zbiegu ulic Staszica i Kolejowej. Początek o godz. 17.00.

Według danych Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie przez Łomianki każdego dnia przejeżdża około 50 tysięcy samochodów. "Obecny ciąg DK7 jest niewydolny na to natężenie ruchu. Korkuje się na światłach. Przepustowość obecnej trasy wylotowej została przekroczona o 100 procent już jakieś 20 lat temu" - argumentują protestujący.

Ich zdaniem powstanie nowej trasy wylotowej na Gdańsk jest niezbędne.

kk/pm

Pozostałe wiadomości

Strażacy prowadzili poszukiwania na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować.

Na dzikiej plaży nurt Wisły porwał 32-latka

Na dzikiej plaży nurt Wisły porwał 32-latka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Na Bielanach kierowca opla wyprzedzał ciężarówkę i z impetem zderzył się z citroenem. - Widziałem, jak ten człowiek wyjechał prosto na mnie - opowiedział o niebezpiecznym zdarzeniu redakcji Kontaktu 24 pan Kacper, kierowca citroena.

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl