Ulice

Litewski tir zderzył się z miejskim autobusem

Ulice

Lego /Kontakt 24Zderzenie tira z autobusem

Na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej miejski autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. Na jezdnię posypało się szkło z tłukących się szyb.

Informacje i zdjęcie przysłał na Kontakt 24 internauta Lego.

- O godzinie 12:18 na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej doszło do kolizji samochodu ciężarowego i autobusu miejskiego. Autobus jechał pusty, zjeżdżał do zajezdni. Obydwu kierowcom nic się nie stało – relacjonuje Lego. - Na skrzyżowaniu o tej godzinie była awaria świateł i kierowcy powinni stosować się do znaków drogowych. Ostrożności nie zachował kierowca ciężarówki, który nie ustąpił pierwszeństwa zjeżdżającemu z ronda autobusowi – dodaje internauta.

Rozbite szyby, wgnieciona blacha

Andrzej Browarek z biura prasowego KSP potwierdza, że policja odnotowała kolizję. Nie potrafił jednak podać więcej szczegółów zdarzenia.

- To nasz autobus. Z powodu awarii zjeżdżał do zajezdni Kleszczowa – informuje Adam Stawicki, rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych. Jak informuje, do zderzenia z litewskim tirem doszło gdy autobus zjeżdżał z ronda. - Rozbite trzy szyby i wgnieciona blacha – wylicza uszkodzenia pojazdu Stawicki.

wp/b

Źródło zdjęcia głównego: Lego /Kontakt 24

Pozostałe wiadomości