Targówek

Targówek

Frezują ulicę św. Wincentego. Nietypowy objazd

W sobotę pod frez poszła jedna z głównych ulic Bródna - św. Wincentego. Do godz. 4 rano w poniedziałek kierowcy nie przejadą nią od Kondratowicza do bramy Cmentarza Bródnowskiego. Na czas remontu nietypowy objazd wytyczono dla mieszkańców osiedla Zielone Zacisze, którzy do domów mogą dojechać wzdłuż budynku urzędu dzielnicy Targówek.

Na Zielone Zacisze przez plac budowy

Na spore utrudnienia muszą w najbliższy weekend przygotować się kierowcy na Bródnie. Drogowcy wykonają tam frezowanie ul. św. Wincentego, na odcinku od Kondratowicza do Cmentarza Bródnowskiego. Na objazdy skierowane zostaną także autobusy.

Setki uwag, opinii i sugestii. Koniec konsultacji w sprawie Pragi

Nie tylko odbudowa zniszczonych budynków, ale też zapobieganie wykluczeniu społecznemu, rozwój aktywności lokalnej i kulturalnej to cele programu rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy do 2022 r., na który miasto wyda 1,4 mld zł. W środę podsumowano konsultacje programu.

Brak świateł uwolnił od korków. Szybciej do ronda Żaba

- Nie działają światła na rondzie Żaba - poinformował w środę w porannym szczycie nasz reporter Lech Marcinczak. Zaznaczył, że wpłynęło to na zmniejszenie korków w tym rejonie. Ratusz obiecuje rozwiązanie problemu z sygnalizacją, która od pewnego czasu utrudniała jazdę, najpierw kierowcom, a później także tramwajom.

Zmiana na trasie AK: otworzą przejazd z Żerania na Targówek

W środę wieczorem kierowcy będą mogli wjechać na wyremontowane połączenie z Modlińskiej w kierunku Targówka oraz Marek. To dobra wiadomość. Nie zabraknie niestety utrudnień, gdyż drogowcy planują wyłączać z ruchu i zwężać estakady na lewym brzegu rzeki.

Pożar starej kamienicy na Targówku

Pożar pustostanu na Targówku. Ogień pojawił się na dachu budynku. Na miejsce udały się cztery jednostki straży pożarnej. Nikt nie został poszkodowany. Informację, zdjęcia oraz nagrania dostaliśmy na Kontakt 24.

Kosz stał tuż obok...

Jedli pili, ale nie posprzątali po sobie. Pozostałości po pikniku zauważył nasz reporter na obrzeżach Lasu Bródnowskiego.

Ciężarówki przez całą dobę na Trasie AK? Urzędnicy pełni obaw

Wraz z rozpoczęciem przebudowy mostu Grota-Roweckiego na Trasie AK wprowadzono rygorystyczne ograniczenia dla ciężarówek. Nie mogą jeździć arterią w ciągu dnia. Czy zakaz zniknie po zakończeniu prac? GDDKiA jest na "tak", obawy mają miejscy urzędnicy. - Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest, żeby samochody ciężarowe nie wjeżdżały do centrum - mówi Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

"Dla przyjemności nie jadą, a inaczej się nie da". Kierowcy o tirach na Trasie AK

Czy tiry na Trasie AK w ciągu dnia to dobry pomysł? O opinię postanowiliśmy zapytać najbardziej zainteresowanych, czyli kierowców jadących na granicy Targówka i Pragi Północ. Ci z osobówek rozumieją tych jadących tirami, jednak większość uważa, że wyremontowaną Trasą AK powinni oni jeździć nocą. Ci z ciężarówek mówią krótko - wolimy jeździć obwodnicą, ale jej nie ma. Co jeszcze powiedzieli nam zmotoryzowani?

Zmiany w odbiorach śmieci. Trawę i liście wywiozą częściej

Dwa razy w miesiącu, a nie - jak dotąd - tylko raz mają być odbierane odpady zielone od właścicieli domów jednorodzinnych w Warszawie - wynika z projektu zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta. Odbiór ma się zaczynać w kwietniu, a nie - jak teraz - w maju. Zmiany to wynik uwag mieszkańców.

1,5 miliarda na rewitalizację Pragi. Społecznicy pytają, co z uwagami

Kilkunastu warszawskich społeczników alarmuje: ratusz nie ujawnił treści ani liczby uwag do poddanego konsultacjom programu rewitalizacji Warszawy. Przekonują, że szacowany na 1,5 miliarda złotych projekt nie rozwiązuje problemów. - Do uwag odniesiemy się na spotkaniu zaplanowanym na 17 czerwca - odpowiada wiceprezydent stolicy.Zintegrowany Program Rewitalizacji Warszawy do 2020 roku dotyczy trzech prawobrzeżnych dzielnic: Pragi Południe (Kamionek), Pragi Północ (Nowa i Stara Praga, Szmulowizna) oraz Targówka (Targówek Mieszkalny i Fabryczny). Dobrowolnie przystąpiły do niego też: Bemowo, Mokotów, Ursus i Włochy.

Więcej parkingów, sklepy. Mieszkańcy proponują, urzędnicy słuchają

Na Targówku powstaje właśnie najważniejszy dokument, który określi, jak będą wyglądały okolice skweru im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha". W jego tworzenie, dzięki konsultacjom społecznym, mogą włączyć się mieszkańcy. Propozycje zmian przedstawia ruchoma makieta, wystawiona na weekend przed teatrem Rampa. - Zainteresowanie jest duże. Ludzie przychodzą z własnymi pomysłami - mówi nasz reporter.