Wyszedł z kantoru, wsiadł do auta. Chwilę później stracił pieniądze

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kz,
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło przy placu Unii Lubelskiej

Z kantoru przy Klonowej mężczyzna wyszedł z pieniędzmi i wsiadł do zaparkowanego obok samochodu. Nagle do auta ktoś podbiegł, otworzył drzwi i zabrał gotówkę.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12, w pobliżu placu Unii Lubelskiej. Jak przekazała nam Edyta Adamus z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, mężczyzna wypłacił pieniądze z kantoru, a następnie wszedł do zaparkowanego w pobliżu samochodu.

- Z pierwszych informacji wynika, że wówczas do auta podbiegł inny mężczyzna, otworzył drzwi, zabrał pieniądze i uciekł – powiedziała policjantka.

Więcej szczegółów na temat przebiegu kradzieży przekazał nam Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu. - Mężczyzna położył walizkę na tylnym siedzeniu. Z jego relacji wynika, że nie słyszał, kiedy ktoś otworzył drzwi. Usłyszał je dopiero, gdy były zamykane. Ktoś zabrał walizkę i wsiadł do samochodu w pobliżu. Sprawców było co najmniej dwóch. Odjechali z miejsca zdarzenia – zaznaczył. 

Skradziono kilkanaście tysięcy złotych

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz poszukują sprawców. Na razie nikt nie został zatrzymany.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mężczyzna wymienił w kantorze 25 tysięcy euro na złotówki, ale tylko część tej kwoty znalazła się w walizce na tylnej kanapie auta. Skradzionych zostało około 15 tysięcy złotych, laptop oraz wartościowe pióro.

Autor:kz, kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl