Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Z Wisły wyłowiono ciało radnego PiS. "Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
ran/pm
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
Starosta o zmarłym radnymTVN24
wideo 2/2
Ciało radnego znaleziono w Wiśle

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci zgierskiego działacza PiS Tomasza Jędrzejczaka. Jego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły.

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający na Wiśle kajakarz, który powiadomił służby. Informowaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl.

"Nagranie z monitoringu"

Jak podało RMF FM, w piątek radny wybrał się z żoną na koncert, który odbywał się na Torwarze w Warszawie. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że po tym, jak para opuściła miejsce, w którym odbywał się koncert, mężczyzna miał przejść na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej za potrzebą, a jego żona - jak przekazała rozgłośnia - wróciła do domu. Dzień później kobieta zgłosiła zaginięcie męża. Jeszcze tego samego dnia znaleziono zwłoki mężczyzny.

- Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Według naszych nieoficjalnych informacji, wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek.

Jak przekazał Łapczyński, zostanie zlecona sekcja zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci. - Oczywiście w toku tego postępowania będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia - poinformował prokurator.

"Uczynny, pracowity człowiek"

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006-2010 był członkiem zarządu powiatu zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim złożyli m.in. zarząd i rada powiatu zgierskiego oraz pracownicy starostwa.

- Tomasz Jędrzejczak budował PiS w powiecie zgierskim. Był to bardzo uczynny, pracowity człowiek, był bardzo koleżeński zawsze z uśmiechem na twarzy. Był przez jedną kadencję zastępcą starosty, nieprzerwanie radnym powiatu zgierskiego. Mój bardzo dobry kolega, będzie nam go brakowało, tak nagła niespodziewana śmierć zaskoczyła nas wszystkich - powiedział z kolei poseł PiS Marek Matuszewski.

Informację o śmierci Tomasza Jędrzejczaka jako pierwszy podał portal Łowiczanin.info.

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Autor:ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl