TVN Warszawa | Śródmieście

Jeden rzucił w ofiarę rowerem, drugi kluczem "grzechotką" uderzył ją w twarz

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o próbę rozboju
KSPPolicjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o próbę rozboju

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o próbę rozboju. - Napastnicy próbowali zabrać swojej ofierze bagaż, bili ją, kopali i uderzali pięściami - opisuje policja przebieg wydarzeń. Za to przestępstwo napastnikom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak podał oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata, do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę wieczorem w toalecie na stacji metra Politechnika.

- Z relacji pokrzywdzonego wynika, że został tam zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Ofiara była uderzana pięściami i kopana po całym ciele. Napastnicy szarpali pokrzywdzonego, chcąc zabrać mu przewieszoną przez ramię torbę z gotówką, telefonem i dokumentami - relacjonuje policjant.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Wyjął z saszetki klucz i uderzył swoją ofiarę w twarz"

Szarpaniem nic jednak nie wskórali.

- Jeden z mężczyzn rzucił w ofiarę swoim rowerem, a drugi wyjął z saszetki klucz "grzechotkę" i uderzył nim pokrzywdzonego w twarz. Na skutek tego uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń pleców, uszkodzenia zęba i rozcięcia wargi. Napadniętemu udało się uciec i zawiadomić policję - opisuje Szumiata.

Zaznacza, że na miejsce szybko dotarli śródmiejscy wywiadowcy i po krótkim pościgu obezwładnili i zatrzymali obie osoby podejrzewane o to przestępstwo. - Policjanci zabezpieczyli także narzędzie, którym został zaatakowany napadnięty mężczyzna - informuje.

Jak podaje oficer prasowy, 21-letni napastnicy usłyszeli już zarzut usiłowania rozboju, za co Kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor:mp/pm

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości