TVN Warszawa | Śródmieście

Wyłudzali metodą "na US Army". Zauroczone kobiety straciły prawie pół miliona złotych

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymani podejrzewani o oszustwa
KSPZatrzymani podejrzewani o oszustwa

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych po tym, jak za pomocą portali randkowych oszukiwali samotne kobiety i wyłudzali od nich pieniądze. Podawali się za amerykańskich żołnierzy, lekarza z Syrii czy inżyniera platformy wiertniczej - przekazała policja.

Zatrzymania dokonali we Wrocławiu policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariusze Straży Granicznej. Jak przekazała policja, dwóch mężczyzn poznawało samotne kobiety na portalach randkowych. Wyłudzali od nich znaczne kwoty pieniędzy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Mężczyźni wprowadzali zauroczone nimi Polki w błąd, przedstawiali się między innymi za amerykańskich żołnierzy, lekarzy z Syrii czy pracowników platform wiertniczych i przekonywali pokrzywdzone kobiety do przekazywania pieniędzy pod pretekstem rychłego spotkania i wspólnej przyszłości - przekazał Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Jak dodał, mężczyźni oszukali w ten sposób co najmniej siedem kobiet na łączną kwotę około 420 tysięcy złotych.

Aresztowani na trzy miesiące

- W trakcie przeszukania kilku mieszkań na terenie Wrocławia stołeczni policjanci, którym wsparcia udzielili funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry, zabezpieczyli nośniki danych i dokumentację bankową, które mogą świadczyć o tym, że oszukanych w ten sposób kobiet może być znacznie więcej - poinformował dalej policjant.

Jak dodał, postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. - Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy weryfikują zebrany materiał dowodowy pod kątem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych kobiet - wskazał Mrozek.

Autor:katke/pm

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości