Ukradł matce waltornię, bo nie miał pieniędzy na alkohol i papierosy

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Mężczyzna ukradł matce waltornię

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali 49-latka, który ukradł matce waltornię. Mężczyzna wyniósł z domu rodzinnego instrument, ponieważ - jak sam przyznał - nie miał pieniędzy na alkohol i papierosy.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili śledztwo, dotyczące kradzieży waltorni wartej dwa tysiące złotych. - Instrument został skradziony z mieszkania kobiety i wszystko wskazywało na to, że przestępstwa tego dopuścił się jej syn - poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej komendy.

- 49-latek nie był stałym bywalcem w domu i za wszelką cenę unikał wszelkich kontaktów z organami ścigania. Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze operacyjnie ustalili, gdzie mężczyzna aktualnie się znajduje i go zatrzymali - przekazała policjantka.

Wskazała, że po zatrzymaniu 49-latek przyznał się, że ukradł waltornię, bo nie miał pieniędzy na papierosy i alkohol. - Twierdził, że sprzedał ją przypadkowej osobie na jednym z bazarów - zrelacjonowała i dodała, że mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

- Operacyjni nie poprzestali jednak na tym, kontynuowali czynności, trafili do lombardu, w którym odzyskali i zabezpieczyli instrument, który teraz powróci do właścicielki - podsumowała.

Informowaliśmy też o kradzieży plecaka z pistoletem z bmw:

Ktoś wybił szybę w bmw i ukradł z auta plecak z wartościowymi rzeczami
Ktoś wybił szybę w bmw i ukradł z auta plecak z wartościowymi rzeczamiMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości