TVN Warszawa | Okolice

"Niemowlę wyglądało na zaniedbane i niedożywione". Pijana matka przyszła z nim do ośrodka zdrowia

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke
Źródło:
PAP
"Dużo, często, toksycznie". Alarmujące dane o piciu Polaków
"Dużo, często, toksycznie". Alarmujące dane o piciu PolakówFakty TVN
wideo 2/2
Fakty TVN"Dużo, często, toksycznie". Alarmujące dane o piciu Polaków

Personel medyczny wyczuł od 32-letniej kobiety alkohol, gdy przyszła z trzymiesięcznym dzieckiem do ośrodka zdrowia w jednej z miejscowości w gminie Raciąż. Wezwano policję. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,6 promila.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do zdarzenia doszło dzień wcześniej, odebrano wtedy wezwanie na interwencję w ośrodku zdrowia w jednej z miejscowości na terenie gminy Raciąż.

- Z trzymiesięcznym dzieckiem zgłosiła się tam 32-letnia matka. Personel medyczny wyczuł od kobiety alkohol i wezwał na miejsce policję oraz pracowników z ośrodka pomocy społecznej - wyjaśniła rzeczniczka płońskiej policji. Podkreśliła, że badanie na trzeźwość przeprowadzone przez policjantów wykazało w organizmie 32-letniej matki dziecka ponad 1,6 promila.

"Nie bójmy się reagować"

- Niemowlę wyglądało na zaniedbane i niedożywione. Z relacji kobiety wynikało, że wypiła dwa piwa, a ojciec dziecka przebywa w delegacji - przekazała kom. Drężek-Zmysłowska. Zaznaczyła przy tym, iż nie była to pierwsza tego typu interwencja służb i instytucji pomocowych wobec 32-latki.

- O niepokojącej sytuacji w tej rodzinie ponownie poinformowany został sąd rodzinny i nieletnich. Zarządzeniem sądu dziecko już zostało umieszczone tymczasowo w zakładzie opiekuńczym - dodała rzeczniczka płońskiej policji.

Zaapelowała jednocześnie o właściwą reakcję i niepozostawanie obojętnymi w przypadku podejrzenia, że w danej rodzinie, np. u sąsiadów mogą występować sytuację wymagające interwencji. - Słysząc awantury, płacz dziecka, nie bójmy się zareagować i powiadomić odpowiednie instytucje i służby - podkreśliła kom. Drężek-Zmysłowska.

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości