"Jechałem z dzieckiem. Przestraszyło się, aż krzyknęło"

Warszawa | Okolice

Autor:
jw/kz/pm
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Mariusz, Kontakt 24Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 7

Niebezpieczna sytuacja na krajowej "siódemce". Samochód ciężarowy wyprzedzając kombajn niemal zderzył się z autem osobowym. Informację o zdarzeniu oraz film otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Do zdarzenia doszło w środę na krajowej "siódemce". Mariusz jechał w kierunku Gdańska, był kilka kilometrów za Płońskiem.

- Jechałem spokojnie. W pewnym momencie zauważyłem, jak ciężarówka wyprzedza pojazd rolniczy - opisuje redakcji Kontaktu 24 Mariusz, autor nagrania.

"Mijamy się o centymetry"

Na zamieszczonym przez mężczyznę filmie widzimy jak samochód ciężarowy wyprzedza kombajn do zboża (z przystawką do kukurydzy). Kierowca najpewniej zauważył, że nie zdąży skończyć manewru zanim nadjedzie jadące z naprzeciwka auto Mariusza. "Mruga" długimi światłami, kierowca samochodu osobowego zwalnia, niemal zatrzymuje auto.

- Mijamy się o centymetry. Samochód ciężarowy przejechał tak blisko, że jeszcze trochę i zahaczyłby o moje lusterko - relacjonuje mężczyzna. Przyznaje, że w pierwszym momencie nie wiedział, jak się zachować.

- Bałem się zahamować, żeby auto jadące za mną we mnie nie uderzyło i nie zepchnęło pod tę ciężarówkę. Jechałem z dzieckiem. Przestraszyło się, aż krzyknęło. To nie pierwszy raz, gdy spotykam się z taką sytuacją, naprawdę na drodze nie jest bezpiecznie – stwierdza.

Autor nagrania zapewnia, że film przekaże policji w Mławie.

jw/kz/pm