TVN Warszawa | Okolice

Brutalne pobicie 16-latka. Grozili mu tasakiem. Teraz staną przed sądem

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zarzuty i areszt dla podejrzanych o pobicie i groźby
KPP OtwockZarzuty i areszt dla podejrzanych o pobicie i groźby

Na ławie oskarżonych zasiądą mężczyźni, których prokuratura podejrzewa o dotkliwe pobicie nastolatka w podwarszawskim Józefowie. Napastnicy mieli grozić chłopakowi, że "odetną mu głowę tasakiem". Nastolatek był gotów oddać im telefon i pieniądze, ale nawet to nie przekonało napastników.

- Akt oskarżenia dotyczący pobicia nastolatka w Józefowie został skierowany do Sądu Rejonowego w Otwocku - przekazała nam Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jak ustaliliśmy w biurze prasowym Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Dotkliwie pobity

Do zdarzenia doszło 8 września w podwarszawskim Józefowie. Na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o pobiciu. - Jak wstępnie udało się ustalić policjantom, dwaj mężczyźni, którzy szli ulicą, bez powodu zaatakowali 16-latka, który spotkał się na jednej z ulic w Józefowie z koleżankami. Ponadto, trzymając w ręku tasak, grozili nieletniemu, że odetną mu nim głowę - relacjonowała wówczas Paulina Harabin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zaatakowany chłopak zgodził się oddać napastnikom telefon i pieniądze, mimo to został dotkliwie pobity. Sprawcy uciekli przed przyjazdem policji i karetki pogotowia. Pobity 16-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a funkcjonariusze prewencji wstępnie wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem.

Usłyszeli zarzuty

Następnego dnia zatrzymali 25-latka podejrzewanego o udział w pobiciu, a następnie 39-latka. Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia 16-latka, gróźb karalnych oraz kradzieży stalowego tasaka o wartości 600 złotych. Grozi im osiem lat więzienia.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock

Pozostałe wiadomości