Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Grozili 16-latkowi, że "odetną mu głowę tasakiem". Zarzuty i areszt dla podejrzanych o pobicie i groźby

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP OtwockZarzuty i areszt dla podejrzanych o pobicie i groźby

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali dwóch podejrzanych o pobicie 16-latka. Jak relacjonują funkcjonariusze, napastnicy grozili pokrzywdzonemu, że "odetną mu głowę tasakiem". Obaj usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło 8 września w podwarszawskim Józefowie. Na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie o pobiciu. - Jak wstępnie udało się ustalić policjantom, dwaj mężczyźni, którzy szli ulicą, bez powodu zaatakowali 16-latka, który spotkał się na jednej z ulic w Józefowie z koleżankami. Ponadto trzymając w ręku tasak, grozili nieletniemu, że odetną mu nim głowę - poinformowała Paulina Harabin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zarzuty i areszt dla podejrzanych

Zaatakowany chłopak zaproponował napastnikom, że odda im telefon i pieniądze, ale mimo tego został dotkliwie przez nich pobity. Sprawcy uciekli przed przyjazdem policji i karetki pogotowia. Pobity 16-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a funkcjonariusze prewencji wstępnie wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. - Policjanci na podstawie własnych ustaleń oraz na wskutek zakrojonych na szeroką skalę działań już następnego dnia zatrzymali 25-latka podejrzewanego o udział w pobiciu. Intensywnie wykonywane czynności doprowadziły również do zatrzymania 39-latka, drugiego podejrzewanego w sprawie, w jego miejscu zamieszkania - przekazała Harabin.

Obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia 16-latka, gróźb karalnych oraz kradzieży stalowego tasaka o wartości 600 złotych.  

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock

Pozostałe wiadomości