Chciała sprzedać stół, dała oszustom dostęp do swojego konta

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Oszustwa SMS-owe
Oszustwa SMS-oweTVN24
wideo 2/7
TVN24Oszustwa SMS-owe (wideo ilustracyjne)

Próbowała sprzedać stół, nieświadomie udostępniła oszustom dostęp do swojego rachunku bankowego. Pieniądze w różnych kwotach wpływały na konto, a po chwili przekazywane były dalej. Kobieta straciła ponad dwa tysiące złotych.

Jak poinformowała w piątek Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, zgłosiła się tam 45-letnia mieszkanka gminy Baboszewo, która "na popularnej platformie handlowej umieściła ofertę sprzedaży drewnianego stołu". W odpowiedzi na ogłoszenie, za pomocą komunikatora, skontaktowała się z nią potencjalna kupująca z pytaniem o możliwość wysyłki stołu za pośrednictwem firmy kurierskiej, po wcześniejszej wpłacie należności na konto.

Kliknęła w zakładkę "odbierz pieniądze"

"Gdy sprzedająca zgodziła się, otrzymała wiadomość z linkiem przekierowującym na stronę łudząco podobną do strony firmy kurierskiej. Tam kliknęła w zakładkę "odbierz pieniądze", a następnie próbowała zalogować do swojej bankowości elektronicznej. Niestety, w ten sposób nieświadomie dała dostęp oszustom do swojego rachunku bankowego" - wyjaśniła płońska policja.

Transakcje na koncie

Po sprawdzeniu historii konta 45-latka zauważyła, że ktoś wykonywał na nim transakcje. "Pieniądze w różnych kwotach wpływały na rachunek, a po chwili przekazywane były dalej. Ona sama straciła ponad dwa tysiące złotych" - przekazała płońska policja, ostrzegając przed tego typu oszustwami internetowymi.

PRZECZYTAJ: Małżeństwo miało sfingować swoją śmierć. On nie chciał płacić kontrahentom, a ona iść do więzienia.

Pamiętaj, żeby nie klikać w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i nie podawać danych z karty płatniczej oraz loginów i haseł do bankowości elektronicznej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości