Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Akcja strażaków w centrum handlowym na Ochocie. "Ewakuowano tysiąc osób"

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
katke/ran
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
lukasz zuchowski / Kontakt 24Na miejsce przyjechało pięć zastępów

Pięć zastępów straży pożarnej pracowało w centrum handlowym w Alejach Jerozolimskich. Zapaliła się instalacja elektryczna. Nie ma osób poszkodowanych.

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak przekazał nam Wojciech Kapczyński z biura prasowego stołecznej straży pożarnej, strażacy zostali wezwani do centrum handlowego przy Alejach Jerozolimskich 148 tuż przed godziną 20. - Informację o zadymieniu dostaliśmy z monitoringu centrum handlowego. Okazało się, że w jednym z lokali na pierwszym piętrze zapaliła się instalacja elektryczna. Nikomu nic się nie stało. Ewakuowanych zostało tysiąc osób, które przebywały w tym czasie na terenie centrum - przekazał strażak.

Jak dodał, na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej. - Udało nam się zlokalizować źródło zadymienia. Przeprowadzone zostało oddymianie - podał Kapczyński.

I zaznaczył, że akcja się już zakończyła.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o pożarze kampera na Bemowie:

Pożar kampera na BemowieDominik/Kontakt24

Autor:katke/ran

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: lukasz zuchowski / Kontakt 24