Zostań chrzestnym sokołów z Pałacu Kultury

Warszawa

| Eurosportfot. TVN24

Dwa młode sokoły z Pałacu Kultury czekają na swoich rodziców chrzestnych. W środę mija termin zgłaszania propozycji imion dla pisklaków, które na początku miesiąca wykluły się na 45 piętrze Pałacu Kultury

- Główną nagrodą w konkursie jest zostanie ojcem lub matką chrzestną piskląt. Jednak na zwycięzcę czekać będą także pamiątki związane z Pałacem Kultury i Warszawą. – mówi Janusz Zieliński organizator konkursu.

Ich rodzice to Wars i Sawa

Młode są potomkami dwóch sokołów wędrownych, które gniazdują na szczycie Pałacu od 1998 roku. Rodzice młodych, Wars i Sawa, swoje imiona zawdzięczają konkursowi z 2009 roku.

Życie warszawskiej rodzinki sokołów można obserwować na stronie Stowarzyszenia na rzecz dzikich zwierząt "Sokół". Nie jest jeszcze znana płeć młodych, dlatego do konkursu można zgłaszać imiona żeńskie jak i męskie.

Można jeszcze wysyłać

- Jak do tej pory dostaliśmy około 300 zgłoszeń, czyli propozycje 600 imion – mówi Janusz Zieliński. Termin wysyłania imion minie 25 maja o północy. Propozycje można wysyłać za pośrednictwem strony Zarządu PKiN lub Stowarzyszenia „Sokół"

band/ec