Zabójstwo na Mokotowie. Są zarzuty dla młodych mężczyzn

Najnowsze

Autor:
Klaudia Ziółkowska/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Atak nożownika na Mokotowie

Dwóch młodych mężczyzn z zarzutami po zabójstwie na Mokotowie. Trzeci z zatrzymanych, został przesłuchany w charakterze świadka. 

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, przy ulicy ulicy Hańczy. Do mokotowskich policjantów dotarła informacja, że dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych nożem. Młodszy z raną ciętą trafił do szpitala, drugi zmarł.

Zarzut zabójstwa 

Policjanci w sprawie zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 18 i 19 lat. Jak ustaliliśmy, dwóch z nich usłyszało już zarzuty: zabójstwa w zamiarze ewentualnym oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu powyżej siedmiu dni, za co grozi dożywocie. 

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Posiedzenie zaplanowano na piątek. 

Trzeci mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka. Nie jest jednak przesadzone, że w przyszłości nie usłyszy zarzutów. 

Motyw: możliwe, że finansowy 

Podejrzani uciekli z miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli monitoring, wystawili punkty kontrolno-blokadowe, ściągnęli przewodnika z psem tropiącym, do zatrzymania doszło kilka godzin później.

Jak podaje stołeczna komenda, wszystkie osoby, które brały udział w tym zdarzeniu są znane funkcjonariuszom. Niewykluczone, że motywem mogły być rozliczenia finansowe.

Autor:Klaudia Ziółkowska/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP