Zamiast jezdnią, ścieżką rowerową. Ale mają pozwolenie

Frezowanie na ul. Górczewskiej
Frezowanie na ul. Górczewskiej
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plFrezowanie na ul. Górczewskiej

Myśleli, że przez cały weekend nie wyjadą z osiedla, ale jest inaczej. Mogą "skorzystać" ze ścieżki rowerowej. Problem tkwi w tym, że... brakuje oznaczeń, a o nietypowym pozwoleniu mało kto wie. Kierowcy głowią się, ponieważ nie wiedzą co zrobić.

W piątek wieczorem rozpoczęły się prace na ul. Górczewskiej. Drogowcy wymieniają tam nawierzchnię północnej jezdni pomiędzy ul. Powstańców Śląskich a pętlą Os. Górczewska. Roboty obejmą 500-metrowy odcinek, od budynku numeru 212 do numeru 224.

Kiedy drogowcy wkroczyli na osiedle, mieszkańcy odetchnęli z ulgą - jeszcze w czwartek byli przygotowani na najgorsze. "Informuje, że kolejny cyrk ZDM szykuje w ten weekend na ul Górczewskiej (brak wyjazdu m.in. z osiedla nr 224)" - napisał na warszawa@tvn.pl mieszkaniec osiedla.

"Oznaczenie skandaliczne"

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Wyjazd z osiedla jest możliwy. Kierowcy korzystają ze ścieżki rowerowej. Dzięki temu, mieszkańcy mogą dojechać do ul. Górczewskiej - mówi.

Dodał, że to przejazd "na dziko", bez żadnego oznakowania - zarówno dla kierowców, jak rowerzystów. - Kierowcy głowią się, ponieważ nie wiedzą co robić. Odważni wjeżdżają na ścieżkę, inni pytają robotników, co mają zrobić. Oznakowanie jest skandaliczne, a można było to zrobić tanim kosztem. Byłoby bezpiecznie - komentował Szmelter.

Jak podał Zarząd Dróg Miejskich, położona tam będzie warstwa wyrównawcza, siatka wzmacniająca, warstwy ścieralne i wiążące asfaltu. - Będzie wyregulowany ściek, a także wymienione i wyregulowane krawężniki. Prace brukarskie już się rozpoczęły – wyliczał ZDM. Jezdnię drogowcy zamknęli już od skrzyżowania Powstańców Śląskich z ul. Górczewską. Dlatego jadący od strony centrum nie mogą przejechać na wprost przez to skrzyżowanie, a jadący ul. Powstańców Śląskich nie skręcą w ul. Górczewską w kierunku ul. Lazurowej.

"Autobusy linii 109 jadące w kierunku krańca Os. Górczewska od skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich skierują się ulicami: Powstańców Śląskich, Człuchowską i Lazurową. Ulicą Człuchowską pojedzie również nocna linia N42. Natomiast 154 (w kierunku krańca Stare Bemowo) pojedzie ul. Powstańców Śląskich i dalej ulicami Radiową i gen. S. Kaliskiego" - informuje stołeczny ratusz.

kz/gp

Pozostałe wiadomości