Zamiast jezdnią, ścieżką rowerową. Ale mają pozwolenie

Najnowsze

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plFrezowanie na ul. Górczewskiej

Myśleli, że przez cały weekend nie wyjadą z osiedla, ale jest inaczej. Mogą "skorzystać" ze ścieżki rowerowej. Problem tkwi w tym, że... brakuje oznaczeń, a o nietypowym pozwoleniu mało kto wie. Kierowcy głowią się, ponieważ nie wiedzą co zrobić.

W piątek wieczorem rozpoczęły się prace na ul. Górczewskiej. Drogowcy wymieniają tam nawierzchnię północnej jezdni pomiędzy ul. Powstańców Śląskich a pętlą Os. Górczewska. Roboty obejmą 500-metrowy odcinek, od budynku numeru 212 do numeru 224.

Kiedy drogowcy wkroczyli na osiedle, mieszkańcy odetchnęli z ulgą - jeszcze w czwartek byli przygotowani na najgorsze. "Informuje, że kolejny cyrk ZDM szykuje w ten weekend na ul Górczewskiej (brak wyjazdu m.in. z osiedla nr 224)" - napisał na warszawa@tvn.pl mieszkaniec osiedla.

"Oznaczenie skandaliczne"

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Wyjazd z osiedla jest możliwy. Kierowcy korzystają ze ścieżki rowerowej. Dzięki temu, mieszkańcy mogą dojechać do ul. Górczewskiej - mówi.

Dodał, że to przejazd "na dziko", bez żadnego oznakowania - zarówno dla kierowców, jak rowerzystów. - Kierowcy głowią się, ponieważ nie wiedzą co robić. Odważni wjeżdżają na ścieżkę, inni pytają robotników, co mają zrobić. Oznakowanie jest skandaliczne, a można było to zrobić tanim kosztem. Byłoby bezpiecznie - komentował Szmelter.

Jak podał Zarząd Dróg Miejskich, położona tam będzie warstwa wyrównawcza, siatka wzmacniająca, warstwy ścieralne i wiążące asfaltu. - Będzie wyregulowany ściek, a także wymienione i wyregulowane krawężniki. Prace brukarskie już się rozpoczęły – wyliczał ZDM. Jezdnię drogowcy zamknęli już od skrzyżowania Powstańców Śląskich z ul. Górczewską. Dlatego jadący od strony centrum nie mogą przejechać na wprost przez to skrzyżowanie, a jadący ul. Powstańców Śląskich nie skręcą w ul. Górczewską w kierunku ul. Lazurowej.

"Autobusy linii 109 jadące w kierunku krańca Os. Górczewska od skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich skierują się ulicami: Powstańców Śląskich, Człuchowską i Lazurową. Ulicą Człuchowską pojedzie również nocna linia N42. Natomiast 154 (w kierunku krańca Stare Bemowo) pojedzie ul. Powstańców Śląskich i dalej ulicami Radiową i gen. S. Kaliskiego" - informuje stołeczny ratusz.

kz/gp