Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Tragiczny wypadek koło Przysuchy. Dwoje dzieci wypadło z ciągnika, jedno z nich nie żyje

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tragiczny wypadek w miejscowości Zagórze k. Przysuchy
TVN24Tragiczny wypadek w miejscowości Zagórze k. Przysuchy

W miejscowości Zagórze koło Przysuchy dwóch chłopców, w wieku pięciu i sześciu lat, wypadło z ciągnika rolniczego. Młodsze dziecko zginęło, starsze trafiło do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala prokuratura, która wszczęła śledztwo z powodu nieumyślnego spowodowania śmierci.

Informację o wypadku potwierdził aspirant sztabowy Norbert Cibor z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. - Przed godziną 16 w miejscowości Zagórze w powiecie przysuskim, na terenie prywatnej posesji 70-letni mężczyzna, kierujący ciągnikiem rolniczym, przewoził dwoje dzieci w wieku pięciu i sześciu lat. Dzieci wypadły z ciągnika. Pięcioletni chłopiec, pomimo prowadzonej reanimacji, zmarł na miejscu. Z kolei drugi doznał ogólnych potłuczeń ciała - przekazał nam policjant.

Jak dodał, 70-latek był trzeźwy. - Policjanci, pod nadzorem prokuratura rejonowego w Przysusze, ustalają okoliczności tego zdarzenia - podsumował Cibor.

O akcji ratunkowej opowiadał Artur Kucharski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze.

- Zgłoszenie dotyczyło wypadnięcia dzieci z ciągnika rolniczego. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali prowadzoną już reanimację pięciolatka przez ciotkę dziecka. Reanimację przejęli strażacy. Potem dojechało pogotowie ratunkowe. Reanimacja trwała prawie półtorej godziny - relacjonował w rozmowie z TVN24 Kucharski. - Drugie dziecko było opatrywane. Zostało zabrane do szpitala w Radomiu. Opiekunem tych dzieci był dziadek - dodał.

W środę rano rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że w sprawie zostanie wszczęte śledztwo z powodu nieumyślnego spowodowania śmierci.

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Zagórze koło PrzysuchyMapy Google

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości