Bocheński wyjaśnił, że aplikacja pozwoli na udział w głosowaniach, konsultacjach społecznych i referendach lokalnych. - Każdy ze swojego smartfona będzie mógł nie tylko wyrazić opinię o swojej ulicy, osiedlu, dzielnicy czy całym mieście, ale również związać władze miasta swoją decyzją - wskazał.
W aplikacji WAVO mieszkańcy będą mogli zadecydować, jakie drzewo chcą posadzić przy swojej ulicy czy wybudować skatepark albo gdzie zbudować chodnik.
"Wszyscy będą mogli wyrazić swoją opinię"
- W każdej chwili, a nie raz na pięć lat, warszawiacy będą mogli wyrazić swoją opinię. Będzie ona wiążąca dla prezydenta, który będzie musiał ten gatunek drzew, który wybraliście, zasadzić na waszym skwerze czy wybudować plac zabaw z takimi urządzeniami, które dla was są najważniejsze. A może przewijak dla mam w parku, który ma spełniać kryteria mamy w XXI wieku, a nie jakieś żelazne ławki z zamierzchłej epoki. Wszystko to w aplikacji mobilnej WAVO. Jeśli wygramy te wybory, to każdy warszawiak będzie ją miał w swoim smartfonie - podkreślił Bocheński.
W wyścigu o fotel prezydenta stolicy udział biorą: z ramienia Koalicji Obywatelskiej ubiegający się o reelekcję Rafał Trzaskowski, wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość były wojewoda łódzki i mazowiecki Tobiasz Bocheński oraz wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat z ramienia Lewicy.
W tym roku wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a II tura w wyborach na prezydentów, burmistrzów i wójtów odbędzie się 21 kwietnia.
Autorka/Autor: katke
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: TVN24