Pierwszy spacer nowym mostem na Wiśle. Stołeczni drogowcy wspierają WOŚP

Most pieszo-rowerowy przez Wisłę
Pierwszy spacer nowym mostem na Wiśle. Stołeczni drogowcy wspierają WOŚP
Źródło: ZDM w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wystawił na aukcję wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy spacer po budowanym obecnie moście pieszo-rowerowym na Wiśle. Zwycięzca licytacji w towarzystwie specjalistów przejdzie kładką przed jej oficjalnym otwarciem.

"W tym roku na licytację nie wystawiamy przedmiotu ale przeżycie. Absolutnie wyjątkowe – osoba, która zaoferuje najwyższą kwotę, będzie mogła jako pierwsza przespacerować się nowym mostem pieszo-rowerowym. Przed otwarciem i przed wszystkimi mieszkańcami oraz turystami" - przekazał w zapowiedzi aukcji Zarząd Dróg Miejskich .

Drogowcy przypomnieli, że przeprawa ma 452 metry długości i ponad 16 m szerokości w najszerszym punkcie. To czyni ją najdłuższą tego typu przeprawą w Polsce i jedną z najdłuższych w Europie.

"W normalnych warunkach spacer na drugą stronę Wisły zajmie 6 minut – Ty będziesz mógł jednak delektować się tą chwilą, podziwiać widoki i zadawać pytania. Aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy – na spacer z Tobą będzie mogła wybrać się druga osoba" - podkreślili w komunikacie drogowcy. Podczas spaceru zwycięzcy aukcji będzie towarzyszył fotograf oraz specjaliści, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące nowego mostu. Aukcja prowadzona jest za pomocą portalu Allegro.

Oficjalne otwarcie przeprawy jest planowane na wiosnę tego roku.

Finał WOŚP już w niedzielę

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia. Tematem tegorocznego finału będą "Płuca po pandemii". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowych, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

W tym roku około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz WOŚP.

SPRAWDŹ TAKŻE SPECJALNY SERWIS: WOŚP 2024 W TVN24 >>>

WOŚP gra od 31 lat

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 31 lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym - czyli Finałom - wspiera polski system opieki medycznej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych, które przeznaczono na zakup 71,5 tysiąca najróżniejszego sprzętu medycznego. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko. Fundacja między innymi w ubiegłym roku grała na rzecz osób dorosłych. W styczniu 2023 roku udało się zebrać 243 259 387,25 zł na walkę z sepsą.

Czytaj także: