Koncertowali dla królowej i sułtana. Teraz zagrają dla WOŚP

Źródło:
TVN24
Chilmanowicz: Koncertowaliśmy dla królowej Malezji, dla sułtana Omanu, a teraz zagramy dla WOŚP
Chilmanowicz: Koncertowaliśmy dla królowej Malezji, dla sułtana Omanu, a teraz zagramy dla WOŚPTVN24
wideo 2/9
Chilmanowicz: Koncertowaliśmy dla królowej Malezji, dla sułtana Omanu, a teraz zagramy dla WOŚPTVN24

Koncertowaliśmy dla królowej Malezji, dla sułtana Omanu, a teraz czekaliśmy cały rok, żeby koncertować dla króla polskich serc, dla Jurka Owsiaka, dla całej Polski - powiedział w niedzielę dyrektor orkiestry OSP Nadarzyn, zapowiadając 32. finał WOŚP. Zespół pokazał widzom TVN24 na żywo próbę występu, podczas którego muzycy zagrają między innymi "Glory, Glory Hallelujah".

Mirosław Chilmanowicz, kapelmistrz i dyrektor orkiestry OSP Nadarzyn podkreślił, że jest ona już gotowa do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Zapowiedział, że muzycy podczas 32. finału WOŚP zagrają tradycyjnie piosenkę "Glory, Glory Hallelujah". - Traktujemy to jako hymn - powiedział w niedzielę dyrektor Chilmanowicz na antenie TVN24.

Zobacz: Nietypowa pamiątka z granicy między Koreami, udział w programach, obraz albo treningi. Aukcje TVN24 i TVN dla WOŚP

32. finał WOŚP

- Mamy swój autorski program artystyczny, który potrwa 25 minut. Pokażemy nasze możliwości, trochę musztry paradnej, trochę show choreograficznego, na pewno będzie bardzo ciekawie i barwnie - zaznaczył kapelmistrz. Grupa wystąpi w telewizyjnym studiu 32. finału WOŚP dwukrotnie - najpierw o 8.30, a następnie o 10.05.

Dyrektor zapowiedział, że orkiestra OSP Nadarzyn składa się z około 80 osób, jednak w finale WOŚP weźmie udział około 45 osób.

Czytaj też: Biskup założył "Niewielką Kapelę Świątecznej Pomocy". Chce, by grała "jak najkrócej"

Pytany, czy członkowie orkiestry muzykują wspólnie także na co dzień, Chilmanowicz podkreślił, że zespół otrzymuje zaproszenia z całego świata. - Odwiedziliśmy już 55 krajów, promując nasze nadarzyńskie środowisko, ale wydaje mi się, że również całą Polskę. Koncertowaliśmy właściwie na wszystkich kontynentach, niedawno wróciliśmy z Meksyku. Koncertowaliśmy dla królowej Malezji, dla sułtana Omanu, a teraz jesteśmy zaszczyceni, czekaliśmy cały rok, żeby koncertować dla króla polskich serc, dla Jurka Owsiaka, dla całej Polski, na szczytny cel - mówił kapelmistrz.

We "Wstajesz i Wiesz" orkiestra pokazała na żywo próbę do występu, który zaprezentuje podczas niedzielnego finału WOŚP.

Próba orkiestry OSP Nadarzyn przed 32. finałem WOŚP
Próba orkiestry OSP Nadarzyn przed 32. finałem WOŚPTVN24

Kiedy 32. finał WOŚP?

28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP ogłosiła w październiku cel zbiórki: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W tym roku 28 stycznia w Polsce i za granicą kwestować będzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy.

32. Finał WOŚP w TVN24
32. Finał WOŚP w TVN24TVN24

Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które w tym roku rozpoczęły się już na początku grudnia. Konto zbiórki można wspierać na różne sposoby: przez SMS o treści SERCE na numer 75 565 (numer będzie aktywny do 14 lutego 2024, koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 zł netto, czyli 6,15 zł z VAT), wpłaty na stronie WOŚP lub do e-Skarbonek.

Czytaj też: Maciej Musiałowski zaprasza do swojego zamku. Pobyt do wylicytowania w ramach aukcji WOŚP 2024

Można też wziąć udziału w aukcjach na rzecz Fundacji - dziennikarze redakcji TVN i TVN24 wystawili na licytacje m.in. nietypową pamiątkę z granicy między Koreą Północną a Koreą Południową, udział w specjalnym wydaniu programu "Wstajesz i wiesz", wizytę w "Dzień Dobry TVN", czekoladki z Białego Domu czy spotkania z Ewą Chodakowską albo Joanną Krupą.

- Tematem zbliżającego się Finału (…) są płuca po pandemii. Problem ogromny i problem, z którym się chcemy uporać. Chcemy po raz kolejny, tak jak to było z sepsą - powiedział Jerzy Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

Autorka/Autor:bp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

27-latka została raniona w twarz rozbitą butelką, czyli "tulipanem". Niewiele brakowało, a cios pozbawiłby ją oka. Trafiła do szpitala. Kobieta podejrzana o atak została zatrzymana.

Kobieta zraniona "tulipanem" w twarz

Kobieta zraniona "tulipanem" w twarz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku pod Płockiem. Kierowca bmw potrącił tam trójkę pieszych, jednej osoby nie udało się uratować, dwie trafiły do szpitala.

Szukają świadków tragicznego potrącenia pieszych. Jednym z nich może być rowerzysta

Szukają świadków tragicznego potrącenia pieszych. Jednym z nich może być rowerzysta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku. 51-latek usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

Już po raz czwarty w stolicy odbędzie się Urban Art Area – największy w Polsce przegląd sztuki miejskiej. Impreza potrwa od 20 lipca do 25 sierpnia. Wydarzeniu patronuje prezydent Warszawy.

"W tej edycji będzie większa reprezentacja grafficiarzy". Święto street artu na Torze Służewiec

"W tej edycji będzie większa reprezentacja grafficiarzy". Święto street artu na Torze Służewiec

Źródło:
PAP

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 39-latka, który ukrywał narkotyki w mieszkaniu i w... skrzynce na listy. Wśród znalezionych substancji były: ketamina - środek znieczulający i tabletki psychotropowe. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

"Ze skrzynki na listy zrobił schowek na narkotyki"

"Ze skrzynki na listy zrobił schowek na narkotyki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zapowiedział nowe działania związane z ochroną środowiska przed hałasem. Samorządowcy stawiają między innymi na budowę ekranów akustycznych czy rozwój systemów monitorującego hałas.

Najpierw analiza, później "działania naprawcze". Mazowsze chce walczyć z hałasem

Najpierw analiza, później "działania naprawcze". Mazowsze chce walczyć z hałasem

Źródło:
PAP

Muzeum Łazienki Królewskie policzyło straty po burzach, jakie przeszły w ostatnich dniach nad Warszawą. Dyrektor placówki Marianna Otmianowska poinformowała w mediach społecznościowych, że zniszczonych zostało około 100 drzew w zabytkowych ogrodach.

Łazienki Królewskie wciąż zamknięte po weekendowej burzy. "Straciliśmy około 100 drzew"

Łazienki Królewskie wciąż zamknięte po weekendowej burzy. "Straciliśmy około 100 drzew"

Źródło:
PAP

Prokuratura złożyła w sądzie wniosek o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Andrija S. 34-latkowi przedstawiono wcześniej zarzut zabójstwa trzech osób. Chodzi o makabryczne odkrycie czterech ciał w opuszczonej kamienicy na warszawskiej Woli. W przedmiotowej sprawie w sumie 12 osób usłyszało zarzuty, a siedem pozostaje w areszcie.

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Starówka w najbliższych dniach zamieni się w kulturalne centrum stolicy. W 71. rocznicę odbudowy Rynku Starego Miasta 40 instytucji przygotowało blisko 100 kulturalnych atrakcji. Wśród najciekawszych są zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. Wydarzenia zaplanowano od 19 do 21 lipca.

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Radni Lewicy Miasto Jest Nasze z Pragi Południe przeprowadzili kontrolę w urzędzie w związku z klapą funkcjonowania Centrum Lokalnego Kamionek. Z ich raportu wynika, że - wbrew temu, co komunikowała dzielnica - chętnych na wynajem pawilonów nie brakowało.

Byli chętni na wynajem pawilonów, oferty odrzucono z powodu drobiazgów

Byli chętni na wynajem pawilonów, oferty odrzucono z powodu drobiazgów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie na początku września, jak wielokrotnie deklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a dopiero dwa miesiące później pierwsze tramwaje mają dojechać do Wilanowa. W czwartek wykonawca prac oficjalnie przyznał, że inwestycja ma kolejne opóźnienie. Tłumaczył je problemem z podlewami żywicznymi, które stabilizują i wyciszają szyny. Przedstawiciel ratusza zapowiedział, że naprawa odbędzie się wyłącznie na koszt wykonawcy.

Tramwaj do Wilanowa opóźniony. Poważny problem na budowie

Tramwaj do Wilanowa opóźniony. Poważny problem na budowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa lata temu spakowała swoje rzeczy i uciekła z domu od przemocowego męża. Wybrała życie na ulicy, choć bała się wszystkich. Udało się do niej dotrzeć strażniczkom i strażnikom miejskim. W pełni zaufała im dopiero po kilku miesiącach. Los pani Ewy powoli się zmienia, ma już swój pokój. Gdy po wielu miesiącach zobaczyła posłane łóżko i prysznic, rozpłakała się. Strach jej jednak nie opuszcza.

"Dostała własny pokój, a gdy zobaczyła posłane łóżko i prysznic, rozpłakała się"

"Dostała własny pokój, a gdy zobaczyła posłane łóżko i prysznic, rozpłakała się"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl