Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wirtualny spacer po schronisku. "Paluch" w 360 stopniach

TVN Warszawa

Schronisko "na Paluchu"Zwiastun witrualnej wycieczki

Chcesz wybrać się do schroniska, ale nie masz czasu? To nie problem, po schronisku "Na Paluchu" można się "przejść" nie wstając z kanapy.

Spacer został zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) i może być oglądany z wykorzystaniem okularów.

Obraz składa się ze 120 połączonych panoram, dzięki którym można dotrzeć w każdy zakamarek schroniska - zobaczymy zarówno wybiegi dla zwierząt jak i biuro adopcji. Na stronie schroniska opublikowano też ujęcia kociego żłobka, sali szpitalnych a także kuchni. Nie zabrakło również perspektywy z lotu ptaka.

Nawigację ułatwiają mapa i plan. Dodatkowo, dla osób wirtualnie odwiedzających Paluch przygotowano interaktywne formularze, galerie zdjęć oraz filmy.

My prezentujemy film promujący wycieczkę - wirtualny spacer dostępny jest na oficjalnej stronie schroniska.

Na Paluchu przebywa około 800 zwierząt. Dziesięć lat temu było ich ponad dwa razy więcej. Dzięki licznym akcjom udało się zmniejszyć liczebność przebywających tam psów i kotów. Miasto prowadzi stałe akcje kastracji, czipowania, oraz sterylizację czworonogów. Spacer w VR to kolejny element promocji. Ma zachęcić do wizyty w schronisku.

md/r