Warszawianka: element dachu spadł do wody. Basen zamknięty na trzy tygodnie

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Basen sportowy w Parku Wodnym Warszawianka został zamknięty. Z dachu oberwał się metalowy element.

- Informację o usterce otrzymałem w niedzielę o godzinie 8 - potwierdza Tomasz Sobolewski, kierownik do spraw sprzedaży i marketingu Warszawianki. I dodaje, że pływalnia została zamknięta tego samego dnia o godzinie 18.

"Nie była potrzebna ewakuacja"

Jak przekonuje przedstawiciel parku wodnego, zdarzenie to "bardziej usterka, niż awaria". - Doszło do rozpięcia metalowego elementu spinającego dach. Zleciliśmy jego ekspertyzę - wyjaśnia Sobolewski. I informuje, że "dach znajduje się w nienaruszonym stanie". - Omawiany element nie jest jego częścią - zaznacza. 

Ale równocześnie potwierdza, że zdarzenie miało miejsce w godzinach pracy basenu, a element wpadł do wody. Zapewnia jednak, że nie była potrzebna ewakuacja przebywających na pływalni gości. - W momencie wystąpienia usterki jak również obecnie, nie było, ani nie ma najmniejszego zagrożenia dla zdrowia osób przebywających na obiekcie - przekonuje.

Zamknięty przez trzy tygodnie

Basen pozostanie zamknięty przez około trzy tygodnie. - Obecnie zajmujemy się oczyszczaniem dna, by można było tam ustawić sprzęt. Samo spuszczanie i napuszczanie wody trwa po cztery dni, a trzy dni - jej uzdatnianie – wyjaśnia Sobolewski.

I dodaje, że przerwa techniczna wykorzystana zostanie również do konserwacji fug w basenie sportowym i wymiany oświetlenia na lampy LED. - Jest to standardowa procedura którą wykonujemy przy każdym planowym przeglądzie technicznym obiektu - podaje. 

"O terminie ponownego uruchomienia basenu sportowego poinformujemy w oddzielnej wiadomości. Basen rekreacyjny oraz strefa spa pozostają czynne. Aby zapewnić maksymalnie dużo miejsca na basenie rekreacyjnym, od 30.10.2019 do końca listopada odwołane będą wszystkie zajęcia AQUA (Senior, Cycling, POWER)" - czytamy w komunikacie parku wodnego.

Na tvnwarszawapl informowaliśmy też o zerwanym w wyniku nawałnicy dachu:

Zerwany dach przy ElbląskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ab/r