Policyjny pościg na Bródnie za pijanym kierowcą

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPościg na Bródnie

Policjanci z Targówka ruszyli w pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

52-latek popełnił szereg wykroczeń i przestępstw: nie zatrzymał się do kontroli, w czasie ucieczki spowodował kolizję, jechał pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów – wyliczał Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji.

"Podjął próbę ucieczki"

Akcja rozpoczęła się o 9.40 na ulicy Odrowąża. Tam kierowca chryslera nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Po drodze spowodował kolizję z innym pojazdem.

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną, który zakończył się na ulicy Siedzibnej. - Kierowca kontynuował ucieczkę pieszo, ale został zatrzymany - mówił Sawicki. Jak się okazało, 52-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a wcześniej wydano wobec niego orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdów.

- Kierowca wjechał częściowo w żywopłot, a wcześniej uszkodził inne auto stojące na parkingu. Wyrwał z ziemi metalowe oznakowania i zniszczył krawężnik – dodał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. 

Mężczyzna został zatrzymany, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab