Blokada mostu, zadyma przed MEN, protest przed komisariatem i zatrzymania

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.p, PAP
Protest przed MEN
Protest przed MEN
wideo 2/11
Poniedziałkowy protest przed siedzibą MEN

Na poniedziałkowe popołudnie Strajk Kobiet zapowiedział blokadę stolicy. Protest zaczął przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, gdzie kilka osób przykuło się do bramy. Policja interweniowała natychmiast. Są zatrzymani.

Protest zapowiadany był na godzinę 16. Uczestniczki zablokowały bramę wjazdową na teren ministerstwa, przykuwając się do niej. "To gest solidarności z nauczycielkami, nauczycielami oraz instytucjami naukowymi, którym minister Czarnek grozi represjami za wsparcie Strajku Kobiet" - przekazali organizatorzy protestu przed MEN.

Policja natychmiast przeszła do rozpędzania demonstracji. Są zatrzymani.

W tym samym czasie inna grupa protestujących zablokowała przejazd mostem Łazienkowskim. Były utrudnienia w obu kierunkach. ZTM apelował, aby korzystać z metra, o ile to możliwe. Protest odbyły się również przed komendą przy ulic Wilczej.

Protestujący - jak sami poinformowali - "żądają wycofania się przez ministerstwo z gróźb konsekwencji finansowych i dyscyplinarnych wobec instytucji naukowych oraz nauczycieli i nauczycielek popierających Strajk Kobiet, dymisji Przemysława Czarnka ze stanowisk ministra edukacji i nauki, demokratycznej, wolnej od dyskryminacji i kontroli ze strony władz centralnych edukacji i szkolnictwa wyższego, wprowadzenia do szkół rzetelnej edukacji seksualnej, wolnego i bezpłatnego dostępu do bezpiecznej aborcji na terenie Polski".

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 23:42

    Kończymy relację. Dziękujemy za uwagę.

  • 23:15

    Pod komisariatem policji obecny był również polityk Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. – Bardzo niepokojące jest, że policja bardzo szybko formułuje zarzuty, bez dokładnego przeanalizowania sytuacji – stwierdził.

  • 23:14

    Hanna Machińska, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich oceniła, że sytuacja była bardzo napięta. – Myślę, że można było temu zapobiec – podkreśliła. Zwróciła uwagę, że zatrzymania w niektórych przypadkach były nieuzasadnione, ale przyznała, że sama procedura prowadzona przez policję była prawidłowa.

  • 23:11

    Zgromadzeni na rogu Marszałkowskiej i Wilczej powoli zaczynają się rozchodzić. Trzeci z uczestników protestu opuścił budynek komendy.

  • 22:27

    Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Hanna Machińska powiedziała mediom, że na miejscu przestrzegane są zasady, natomiast dowiezienie osób na komisariat pozostawia wiele do życzenia. "Osoby były źle traktowane, szarpane. To jest nie do pomyślenia. (...) Sytuację osób zatrzymanych będzie też badał KMPT (Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur – red.)" - mówiła.

  • 22:25

    - Na miejscu jest jeszcze około 50 osób. Wszyscy czekają na wypuszczenie ostatniego zatrzymanego – mówi Paweł Łukasik reporter TVN24, który śledzi sytuację na Wilczej.

  • 22:14

    Nie próbują się w ogóle ze mną skomunikować, nie słuchają tego, co mówię. Wymyślają sobie jakieś niestworzone rzeczy i wokół tego budują później swoją narrację - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Skomentował w ten sposób protesty przez resortem. - Mogę tylko apelować: nie róbcie sobie krzywdy, kochani - dodał.


  • 21:11

    - Kilkadziesiąt osób wciąż protestuje na Wilczej, domagając się wypuszczenia osób zatrzymanych. To dwie osoby zatrzymane po manifestacji przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Ale wersje tego, co się wydarzyło są bardzo różne. Wszyscy zapewniają, że protest będzie trwał do momentu, kiedy te osoby zostaną wypuszczone - powiedział po godzinie 21 Paweł Łukasik z TVN24.

    Jak dodał, na miejscu obecni są politycy opozycji.

  • 20:46

    Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka pytany w poniedziałek w TVN24 o powody zatrzymania fotoreporterki, mimo że pokazała legitymację prasową, powiedział: "Poczekajmy spokojnie na wyjaśnienie tej sprawy".

    Według rzecznika "w momencie zatrzymania policjanci nie wiedzieli, że to jest fotoreporterka". "Mimo że później zaczęła okazywać legitymację, pamiętajmy, że mieliśmy chociażby 11 listopada przykład, aby wiedzieć, w którym momencie opuścić miejsce, aby nie wdawać się w bezpośrednie działania policyjne" – powiedział Ciarka. Nawiązał do zranienia fotoreportera przez funkcjonariuszy interweniujących wobec uczestników "marszu niepodległości".

    "Legitymacja prasowa nie zwalnia z odpowiedzialności za podejrzenie popełnienia przestępstwa" - podkreślił Ciarka. Jak dodał, fotoreporterka "jest podejrzana o popełnienie przestępstwa naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego, musi być zatrzymana i muszą z nią być wykonane czynności".

    Zapewnił, że dziennikarka została zatrzymana "tylko na czas niezbędny do wykonania czynności", po czym została zwolniona.

  • 19:52

    - Zostałem po prostu rzucony na ziemię, kilku funkcjonariuszy się na mnie rzuciło, przycisnęli mnie twarzą do ziemi, dusiłem się, nikt się nie przedstawił - w taki sposób 17-letni Jan Radziwon opisywał w "Tak jest" w TVN24 moment zatrzymania przez policję. Odniósł się do sytuacji z 19 listopada, kiedy to trafił w ręce policji po tym, jak brał udział w demonstracji przed warszawskim sądem okręgowym.

  • 19:29

    - Wszystkie osoby, które został dziś zatrzymane, po wykonaniu czynności zostały zwolnione do domu. Fotoreporterka usłyszała zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza – powiedział Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

    Fotoreporterka nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Jeden z jej współpracowników powiedział, że jest profesjonalistką, która zna przepisy, pracowała w warunkach konfliktów i nie byłaby w stanie naruszyć nietykalności policjantów.

  • 19:11

    Jak poinformował WTP, z powodu zablokowanego przejazdu ulicą Krucza na odcinku od ulicy Pięknej do alej Jerozolimskich linia 107 zostaje skierowana na trasę objazdową w obydwu kierunkach następującymi ulicami: ...Piękna – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – zawrotka na rondzie de Gaulle'a – Al. Jerozolimskie...

  • 18:57

    - Pieszym protestującym na Wilczej asystują samochody jeżdżące wzdłuż Kruczej i Marszałkowskiej. Kierowcy przyczepili do aut transparenty wyrażające solidarność ze Strajkiem Kobiet – mówi Mateusz Szmelter.

    Protest na Wilczej

  • 18:29

    - Przed komendą na Wilczej zebrało się ponad sto osób. Stoją na ulicy, która jest zablokowana. Manifestujący skandują "uwolnić zatrzymanych" - relacjonuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

    Protest na Wilczej

  • 17:56

    - Przed Ministerstwem Edukacji Narodowej została nieduża grupa protestujących. Według zapowiedzi ich następnym przystankiem będzie Komenda Rejonowa Policji na Wilczej – relacjonuje Paweł Łukasik z TVN24.

    Protest przed MEN

  • 17:40

    - Po przyjeździe holowników kierowcy aut, które blokowały most Łazienkowski, odjechali – opisuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl

    Holownik na moście Łazienkowskim

  • 17:29

    Komenda Stołeczna Policji podała na Twitterze, że pomocy lekarskiej wymaga osoba, która przykleiła sobie dłoń szybkoschnącym klejem do bramy wejściowej Ministerstwa Edukacji Naukowej. Rzecznik Sylwester Marczak przekonuje równocześnie, że policyjne auto nie potrąciło jednej z protestujących. - Nie mogę potwierdzić, że mamy do czynienia z kolizją. Doszło do uszkodzenia radiowozu – mówi.

    Protest przed MEN


  • 17:20

    - Na moście Łazienkowskim zablokowane są jeden pas w kierunku centrum oraz jeden pas w kierunku Pragi. Stoi tam kilka aut. Ruchem kieruje policja – relacjonuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl

    Utrudnienia na moście Łazienkowskim

  • 17:05

    W mediach pojawiła się również informacja, że wśród zatrzymanych jest była dziennikarka "Gazety Wyborczej". Pytany o to zatrzymanie rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak powiedział, że "osoba, która została zatrzymana w związku z naruszeniem nietykalności, to fotoreporterka".

    Protest przed MEN

  • 16:55

    Warszawski Transport Publiczny przekazał informację o otwarciu Trasy Łazienkowskiej. "Autobusy wracają na trasy podstawowe, w dalszym ciągu występują utrudnienia, możliwe opóźnienia – czytamy na stronie WTP.

  • 16:48

    Jak poinformowała policja, funkcjonariusze wezwali holowniki mające pomóc w usunięciu aut blokujących lewe pasy ruchu na moście Łazienkowskim.

  • 16:45

    Przejezdne są jezdnie Trasy Łazienkowskiej w stronę Pragi, ruch odbywa się także al. Ujazdowskimi, choć mogą tu wystąpić okresowe utrudnienia.

  • 16:41

    Jak czytamy na stronie Warszawskiego Transpotu Publicznego, zamknięty jest most Łazienkowski w kierunku centrum, na odcinku od ulicy Saskiej do ronda Jazdy Polskiej. Autobusy są kierowane na objazdy.

    Z utrudnieniami kierowcy muszą się liczyć również na placu Na Rozdrożu.

  • 16:37

    "Osoby, które podczas legitymowania odmówiły podania swoich danych, są przewożone do jednostek policji w celu weryfikacji ich tożsamości oraz wykonania niezbędnych czynności w związku z popełnionym wykroczeniem. Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności policjanta" - poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

  • 16:35

    Jak informuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, doszło do próby zatrzymania radiowozu policyjnego, który prawodpodobnie odwoził zatrzymane osoby. - Kilka osób regularnie wbiegało przed radiowóz, policjanci przepychali je na bok. W wyniku tej akcji jedna osoba została poszkodowana. Została przetransportowana do karetki - relacjonuje.

    Podczas blokady doszło do kolizji

  • 16:31

    Od godziny 16 trwa protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Policja, która jest na miejscu demonstracji, próbuje usuwać protestujących. Wzdłuż Alei Szucha od placu na Rozdrożu ustawione są wozy policyjne. Przejazd jest utrudniony. Ruch przywrócono na jednym pasie. Ponadto emitowany jest z radiowozu komunikat z apelem o opuszczenie tego miejsca z uwagi na stan epidemii.

    Policja odgrodziła gmach resortu edukacji kordonem od ulicy, funkcjonariusze legitymują i spisują pojedynczych uczestników manifestacji.

Protesty w całej Polsce trwają od 22 października i są wyrazem sprzeciwem wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że niezgodny z konstytucją jest przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku, zezwalający na przerwanie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Autorka/Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.p, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Taylor Swift wylądowała na Lotnisku Chopina. Wizyta w Polsce to część trasy koncertowej "The Eras Tour". Wokalistka wystąpi 1, 2 i 3 sierpnia na PGE Narodowym.

Taylor Swift już w Warszawie

Taylor Swift już w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvn24.pl, fakty.tvn24.pl

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętniono ofiary rzezi na Woli. W pierwszych dniach zrywu w masowych egzekucjach ginęli cywilni mieszkańcy dzielnicy. Szacuje się, że ofiar mogło być nawet kilkadziesiąt tysięcy. - Wymordowano zwykłych mieszkańców, którzy byli wyprowadzani z domów - przypomniał prezydent Andrzej Duda.

W masowych egzekucjach zginęło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Woli

W masowych egzekucjach zginęło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Woli

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Nie żyje Barbara Sowa ps. Basia, najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Odeszła w czwartek w wieku 106 lat. O śmierci, za zgodą rodziny, poinformowała ogólnopolska kampania BohaterON. W czasie Powstania Warszawskiego "Basia" współorganizowała szpital. Transportowała także opatrunki i leki.

Zmarła najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 106 lat

Zmarła najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 106 lat

Źródło:
PAP

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zryw mieszkańców stolicy upamiętniono w parku Orlicz-Dreszera. - Nasz mokotowski park był świadkiem zaciekłych walk i dramatów ludzkich - mówił burmistrz dzielnicy.

"Dziś słyszymy gwar miasta. Oni 80 lat temu słyszeli wybuchy"

"Dziś słyszymy gwar miasta. Oni 80 lat temu słyszeli wybuchy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowała film w hołdzie powstańcom. Klip zabiera widzów na sentymentalną wycieczkę po Warszawie tamtych dni z bohaterami wydarzeń sprzed 80 lat.

"W imieniu narodu amerykańskiego oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Są takie miejsca, gdzie nie myślimy w kategoriach budżetu, tylko w kategoriach fundamentalnego interesu narodowego - powiedział w 80. rocznicę Powstania Warszawskiego premier Donald Tusk. Poinformował, że zdecydował o przekazaniu dodatkowych 100 milionów złotych na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego.

Będzie dodatkowe 100 milionów złotych na Muzeum Powstania Warszawskiego. Decyzja premiera

Będzie dodatkowe 100 milionów złotych na Muzeum Powstania Warszawskiego. Decyzja premiera

Źródło:
TVN24, PAP

Dziś 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbywać się będą w wielu miejscach w stolicy. Na ulice wyjadą autobusy i tramwaje linii specjalnych. Sprawdź, co będzie się dziś działo.

Co i gdzie będzie się działo. Uroczystości, zmiany w komunikacji

Co i gdzie będzie się działo. Uroczystości, zmiany w komunikacji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1 sierpnia, w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, by oddać hołd i uczcić pamięć poległych o godzinie 17, włączone zostaną syreny alarmowe. Sygnał będzie ciągły i potrwa minutę. Zabiją też kościelne dzwony.

W godzinę "W" zawyją syreny i zabiją dzwony

W godzinę "W" zawyją syreny i zabiją dzwony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1 sierpnia 1944 roku na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" do walki o wolność stanęło 40-50 tysięcy młodych mężczyzn i kobiet. W rocznicę tego dnia warszawiacy, jak co roku, upamiętnią ich bohaterską walkę. To było 80 lat temu. Warszawa nigdy nie zapomni.

80 lat temu chwycili za broń. 63 dni walki o wolną Warszawę, wolną Polskę

80 lat temu chwycili za broń. 63 dni walki o wolną Warszawę, wolną Polskę

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie niemieckich zbrodni. Dodał, że Niemcy nie mogą nigdy zapomnieć o wydarzeniach z 1 sierpnia 1944 roku.

Prezydent Niemiec na obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie "bestialskich zbrodni"

Prezydent Niemiec na obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie "bestialskich zbrodni"

Źródło:
TVN24, PAP

Taylor Swift zagra trzy koncerty na PGE Narodowym, pierwszy dziś, 1 sierpnia, a kolejne w piątek i w sobotę. Zniecierpliwieni fani już w nocy zaczęli pojawiać się przed stadionem. Niektórzy przyszli nawet w środę o 22.

Chcą być jak najbliżej sceny. Tłum fanów czeka na koncert Taylor Swift, niektórzy przyszli już w nocy

Chcą być jak najbliżej sceny. Tłum fanów czeka na koncert Taylor Swift, niektórzy przyszli już w nocy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

To była dość nietypowa interwencja dotycząca zlekceważenia czerwonego światła. Kierująca zatrzymała się przed sygnalizatorem, a potem nagle ruszyła.

Zatrzymała auto na czerwonym i nagle ruszyła

Zatrzymała auto na czerwonym i nagle ruszyła

Źródło:
tvnwarszawa.pl

113 zatrzymanych pijanych kierowców to efekt dwudniowych porannych kontroli, prowadzonych przez policjantów z Mazowsza. Niechlubny rekordzista to 35-latek, wydmuchał 3,5 promila. 99 kierowców pożegnało się z prawem jazdy.

Miał dwa promile, prowadził karawan. Kontrole trzeźwości kierowców na drogach Mazowsza

Miał dwa promile, prowadził karawan. Kontrole trzeźwości kierowców na drogach Mazowsza

Źródło:
PAP

Luksusowe auto uczestniczyło w kolizji na ulicy Czerniakowskiej. Jak ustalił nasz reporter, kierowca mclarena, którym jest znany artysta, zderzył się z dwoma innymi autami.

Kolizja z udziałem mclarena wartego blisko dwa miliony. Za kierownicą znany artysta

Kolizja z udziałem mclarena wartego blisko dwa miliony. Za kierownicą znany artysta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej upamiętnili swojego kolegę - zabitego podczas służby na granicy Mateusza Sitka. Na jego cześć imię Sitek-21 otrzymał jeden z czołgów Abrams należących do brygady.

Jeden z Abramsów otrzymał imię Sitek-21

Jeden z Abramsów otrzymał imię Sitek-21

Źródło:
PAP

Stołeczni i mazowieccy policjanci podsumowali pierwszą połowę wakacji na drogach. Były, niestety, ofiary śmiertelne. Nie brakowało też pijanych kierowców.

Półmetek wakacji na drogach. 26 osób nie żyje

Półmetek wakacji na drogach. 26 osób nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy Cytadeli Warszawskiej zapalił się zaparkowany samochód. Ogień pojawił się na masce auta. Interweniowali strażacy.

Zaparkowany samochód stanął w płomieniach

Zaparkowany samochód stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zostali wezwani do uszkodzonego szlabanu, strzegącego wjazdu na jedno z osiedli na Mokotowie. W kolejnym kroku złożyli wizytę 46-latkowi. "Przyznał się i dodał, że teraz tego żałuje" - opisała policja.

Zniszczył szlaban. Teraz żałuje i obiecuje, że wszystko naprawi

Zniszczył szlaban. Teraz żałuje i obiecuje, że wszystko naprawi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skontrolowali kierowców aut przewozu osób przy dworcach Centralnym i Zachodnim. Trzech z jedenastu przebywało w Polsce nielegalnie.

Sprawdzili kierowców przewozu osób, trzech musi opuścić Polskę

Sprawdzili kierowców przewozu osób, trzech musi opuścić Polskę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę na uroczystej sesji Rady Warszawy, zwołanej z okazji Dnia Pamięci Warszawy, wręczono oznaki Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy pięciu osobom. To czworo powstańców warszawskich, a także osadzony w kolonii karnej dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi Andrzej Poczobut.

Warszawa ma pięciu nowych honorowych obywateli

Warszawa ma pięciu nowych honorowych obywateli

Źródło:
PAP

Przy pomniku Żołnierzy "Żywiciela" na Żoliborzu odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Sądzę, że pamięć o naszym wysiłku zbrojnym będzie kontynuowana, w historii, w jej opowiadaniu - powiedział powstaniec Bogusław Kamola, ps. Hipek. Odczytano również "Żoliborskie Credo", w którym nawiązano do ocen powstania.

Uroczystości na Żoliborzu. "My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o tradycję, dbajcie o historię"

Uroczystości na Żoliborzu. "My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o tradycję, dbajcie o historię"

Źródło:
PAP

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni, a nie - jak zapowiadano - trzy dni. Taką decyzję podjął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

- Powstanie długo oczekiwane przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower - poinformowali w środę kolejarze. Spółka PKP wskazała, że otwarcie nastąpi w ciągu czterech miesięcy. Stare przejście zostało zamknięte w 2017 roku ze względu na budowę najwyższego biurowca stolicy.

Przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower, są konkrety

Przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower, są konkrety

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Nielegalnie handlował w niedzielę przy Parku Moczydło. Swoje stoisko rozłożył na pasie zieleni i chodniku utrudniając przejście przechodniom. Gdy strażniczki miejskie podjęły interwencję, obrzucił je stekiem wyzwisk. Sprawa trafi do sądu.

"Miotając przekleństwami, nie liczył się nawet z obecnością rodziców z małymi dziećmi"

"Miotając przekleństwami, nie liczył się nawet z obecnością rodziców z małymi dziećmi"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W drodze na ryby strzelał z wiatrówki gazowej do wiat przystankowych w Sochaczewie - informuje policja. Zniszczył 11 szyb, a szkody wynikające z działania 31-latka oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

"Auto przejeżdża obok przystanku, szyba rozpada się na drobne kawałki"

"Auto przejeżdża obok przystanku, szyba rozpada się na drobne kawałki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Akcja służb w przejściu podziemnym na Puławskiej. Płonęły drzwi do pomieszczeń technicznych. Nagranie oraz pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Z przejścia podziemnego zaczęły się wydostawać kłęby dymu

Z przejścia podziemnego zaczęły się wydostawać kłęby dymu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w porannym szczycie na trasie wylotowej z Warszawy. Ucierpiała jedna osoba.

Traktor zderzył się z autem osobowym. Jedna osoba w szpitalu

Traktor zderzył się z autem osobowym. Jedna osoba w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wieku 102 lat zmarł Ireneusz Rudnicki ps. "Emir", żołnierz batalionu "Kiliński". Był jednym z powstańców, którzy zawiesili polską flagę na zdobytym budynku "PAST-y.

"Bardzo smutna wiadomość w przededniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie żyje "Emir"

"Bardzo smutna wiadomość w przededniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie żyje "Emir"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Z okazji 20. rocznicy Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowano wystawę 80 wyjątkowych przedmiotów. Dziś tworzą muzealną kolekcją, wczoraj należały do żołnierzy, sanitariuszek czy zwykłych mieszkańców walczącej Warszawy. Wszystkie trafiły do muzeum dzięki darczyńcom, dlatego wystawa jest także hołdem dla nich.

Puderniczka, która ocaliła życie, konspiracyjny aparat, rewolwer przemycony w gorsecie

Puderniczka, która ocaliła życie, konspiracyjny aparat, rewolwer przemycony w gorsecie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest nowy termin otwarcia tymczasowego targowiska przy Marywilskiej - przekazała prezes spółki Marywilska 44 Małgorzata Konarska. Mowa o drugiej połowie sierpnia.

Kiedy otwarcie tymczasowego targowiska na Marywilskiej? Podano nowy termin

Kiedy otwarcie tymczasowego targowiska na Marywilskiej? Podano nowy termin

Źródło:
PAP

Tysiące fanów przyjeżdżają na koncerty Taylor Swift w Warszawie. Wokalistka wystąpi 1, 2 i 3 sierpnia na PGE Narodowym – w ramach światowej trasy "The Eras Tour". Równocześnie w stolicy odbywają się obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, co wiąże się z zamkniętymi ulicami i zakazami parkowania. Stołeczny ratusz zachęca, by w związku z kumulacją utrudnień na koncerty Swift dojechać komunikację miejską. Metro dowiezie pod sam stadion, podobnie tramwaje i autobusy czy kolej.

Taylor Swift w Warszawie. Jak dojechać i wrócić z koncertów? Miasto przygotowało poradnik komunikacyjny

Taylor Swift w Warszawie. Jak dojechać i wrócić z koncertów? Miasto przygotowało poradnik komunikacyjny

Źródło:
tvnwarszawa.pl