Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

On dostał zarzuty za fikcyjny najem apartamentów, jego partnerka odpowie za atak na policjanta

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPSprawa najmu apartamentów na fikcyjnych stronach internetowych

Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o oferowanie najmu apartamentów na fałszywych stronach internetowych. Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Zarzuty usłyszała także jego partnerka, która w trakcie przeszukania mieszkania miała zaatakować jednego z funkcjonariuszy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Sprawą fikcyjnego wynajmu apartamentów zajmowali się funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Współpracował z nimi zespół CERT Polska, który działa w strukturach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Jego zadaniem jest między innymi rejestrowanie i obsługa zdarzeń naruszających bezpieczeństwo w sieci. W wyniku działań policjantów z KSP na terenie Wrocławia zatrzymany został 30-letni obywatel Niemiec i jego 29-letnia partnerka.

- Według ustaleń funkcjonariuszy para na kilku domenach utworzyła strony internetowe oferujące wynajem apartamentów w różnych miejscowościach na terenie Polski. Działając w ten sposób, wiele osób doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Poszkodowani na wskazane w ofercie konto wpłacali pieniądze za wynajem apartamentów. Dodatkowo oszuści przygotowywali do użycia za autentyczne wcześniej podrobione dokumenty – informuje Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym mieszkała para zatrzymanych. W trakcie czynności zabezpieczyli telefony, modem internetowy oraz liczne przedmioty, które ich zdaniem mogły świadczyć o prowadzeniu działań na większą skalę. - Wśród nich znalazły się karty SIM różnych operatorów, karty płatnicze, karty prepaid oraz dokumenty tożsamości z wizerunkiem zatrzymanego wydane na różne osoby – zaznacza Adamus.

"29-latka rzuciła się na jednego z funkcjonariuszy"

- W trakcji policyjnej interwencji 29-latka rzuciła się na jednego z funkcjonariuszy, zaczęła go kopać i opluwać, a także atakować słownie – relacjonuje Adamus.

Para została przewieziona do Komendy Stołecznej Policji, gdzie 30-latkowi przedstawiono sześć zarzutów dotyczących oszustw oraz fałszerstwa dokumentów. Zatrzymana 29-latka usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności. Wobec podejrzanego zastosowany został trzymiesięczny areszt, natomiast 29-latka została objęta policyjnym dozorem.

Policja podaje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP