MKDiN: likwidacja Radia dla Ciebie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego

Źródło:
PAP
TVP, Polskie Radio i PAP w stanie likwidacji. Co oznacza decyzja ministra kultury?
TVP, Polskie Radio i PAP w stanie likwidacji. Co oznacza decyzja ministra kultury?
Maciej Knapik/Fakty TVN
TVP, Polskie Radio i PAP w stanie likwidacji. Co oznacza decyzja ministra kultury?Maciej Knapik/Fakty TVN

Lokalna rozgłośnia Radio dla Ciebie wchodzi w skład Audytorium 17, koordynującego działalność lokalnych stacji Polskiego Radia. Pod koniec ubiegłego roku szef resortu kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował o likwidacji wszystkich 17 spółek.

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod nazwą "Radio dla Ciebie" S.A. w likwidacji" - podano w piątek na stronie MKiDN.

"Oznacza to, że sąd przyznał rację działaniom ministra Sienkiewicza w zakresie likwidacji. Ten sam sąd będzie dokonywał wpisu w sprawie TVP oraz Polskiego Radia, co zdaniem ekspertów może mieć kluczowe znaczenie" - informuje na swoim portalu "Business Insider".

- Zgodnie z orzeczeniem sąd określa tego, kto jest uprawniony do reprezentowania spółki, a jest nim likwidator - powiedział radca prawny Szymon Chmielewski, wspólnik w Kancelarii Dubois i Wspólnicy. Odnośnie Radia dla Ciebie, jest to jawny sygnał sądu rejestrowego warszawskiego, jak będzie on podchodził do zmian w pozostałych spółkach - wyjaśnił.

Wpis w sprawie Radia dla Ciebie jest trzecim przypadkiem, w którym sąd opowiedział się po stronie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podobnie orzekły sądy w Gdańsku i Katowicach w odniesieniu do lokalnych rozgłośni.

Likwidacja lokalnych rozgłośni

Jest to konsekwencja ogłoszonej 29 grudnia 2023 r. likwidacji rozgłośni wchodzących w skład Audytorium 17, powołanego w 2001 roku porozumienia radiowego koordynującego działalność lokalnych stacji Polskiego Radia. Jest to spółka, której udziałowcami jest 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Rozgłośnie te, w ramach porozumienia, wymieniają się audycjami, reportażami i materiałami.

W skład Audytorium 17 wchodzą: Radio Białystok, Radio Pomorza i Kujaw (Bydgoszcz), Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Koszalin, Radio Kraków, Radio Lublin, Radio Łódź, Radio Olsztyn, Radio Opole, Radio Poznań, Radio Rzeszów, Radio Szczecin, Radio dla Ciebie (Warszawa), Radio Wrocław, Radio Zachód (Zielona Góra). Minister Bartłomiej Sienkiewicz określił wówczas, że postawienie ich w stan likwidacji było skutkiem wcześniejszej decyzji dotyczącej likwidacji mediów publicznych – Polskiej Agencji Prasowej, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Autorka/Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zadośćuczynienie w kwocie 28 tysięcy złotych - to wyrok dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych sześcioletnią dziewczynkę. W wypadku poszkodowane zostały również ciotka i młodsza siostra dziewczynki. Wymiar kary został uzgodniony z pełnomocnikiem pokrzywdzonych.

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu, kierowca skazany

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu, kierowca skazany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie interwencje strażników granicznych w samolotach na Lotnisku Chopina. W pierwszym przypadku pasażer musiał opuścić pokład w asyście jeszcze przed wylotem do Madrytu. W drugim inny pasażer został wyprowadzony z samolotu, który przyleciał ze Stambułu.

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Radomscy policjanci z wyspecjalizowanej komórki zajmującej się ściganiem przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili miejsce pobytu dwóch braci ściganych listami gończymi. Jeden został już sprowadzony do Polski, gdzie odbywa zasądzoną karę. Drugi czeka na deportację.

Dwaj bracia byli poszukiwani listami gończymi. Jeden wpadł w Szwecji, drugi w Wielkiej Brytanii

Dwaj bracia byli poszukiwani listami gończymi. Jeden wpadł w Szwecji, drugi w Wielkiej Brytanii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W liczącym kilkanaście stron oświadczeniu wolontariusze szczegółowo odnieśli się do wyników kontroli przeprowadzonej po ich skardze w schronisku na Paluchu. Twierdzą, że wystąpienie pokontrolne zostało oparte na "wybiórczo dobranym materiale dowodowym".

Brak kontroli nad zbiórkami pieniędzy i skargi pracowników. Wolontariusze reagują na zarzuty  po kontroli w schronisku

Brak kontroli nad zbiórkami pieniędzy i skargi pracowników. Wolontariusze reagują na zarzuty po kontroli w schronisku

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W jednym z przedszkoli na warszawskich Bielanach doszło do masowego zatrucia pokarmowego. Zachorowało 89 dzieci, 13 z nich trafiło do szpitala. Jak poinformował przedstawiciel dzielnicowego ratusza, u trójki dzieci lekarze potwierdzili zakażenie salmonellą. Stołeczny sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.

Zatrucia w przedszkolu na Bielanach, u trójki dzieci lekarze potwierdzili zakażenie salmonellą

Zatrucia w przedszkolu na Bielanach, u trójki dzieci lekarze potwierdzili zakażenie salmonellą

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zniszczony, pokryty graffiti autobus miejski na krakowskich numerach rejestracyjnych od kilku miesięcy "straszy" na błoniach Stadionu Narodowego. Mieszkańcy składają w tej sprawie skargi, ale przedstawiciele operatora obiektu rozkładają ręce, bo parking jest ogólnodostępny. Sprawę przekazano straży miejskiej.

Porzucony i zdewastowany autobus przed Stadionem Narodowym

Porzucony i zdewastowany autobus przed Stadionem Narodowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzy samochody spłonęły w poniedziałek w miejscowości Mazewo Dworskie niedaleko Nasielska. W wyniku pożaru poszkodowany został 46-letni mężczyzna i 15-latek. 

Przelewali paliwo z samochodów, doszło do pożaru

Przelewali paliwo z samochodów, doszło do pożaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na terenie oczyszczalni ścieków w Wilanowie wybuchł pożar. Jak informuje straż pożarna, zapalił się osad w jednym z silosów.

Ogień w silosie na terenie oczyszczalni. 10 zastępów straży pożarnej w akcji

Ogień w silosie na terenie oczyszczalni. 10 zastępów straży pożarnej w akcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie z użyciem noża. Podejrzani trafili do aresztu na trzy miesiące.

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

15-letni chłopak na quadzie wjechał w zamkniętą bramę wjazdową do przedszkola. W stanie ciężkim trafił do szpitala.

"15-latek jechał quadem bez kasku. Uderzył w zamkniętą bramę przedszkola"

"15-latek jechał quadem bez kasku. Uderzył w zamkniętą bramę przedszkola"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy jednego z bloków komunalnych w Piasecznie dostali astronomiczne rachunki za ogrzewanie. Jedna z mieszkanek za 13-metrowe mieszkanie musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. - Jesteśmy załamani - mówi Barbara Kosmala. Problemy pojawiły się, gdy wzrosły ceny gazu. Gmina zapewnia, że rozpatrzy indywidualne wnioski mieszkańców i wypracuje formułę ulg.

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, TVN24

W garażu podziemnym Galerii Północnej na poziomie -1 zapalił się samochód. Ogień został ugaszony. Trwa oddymianie.

Pożar na parkingu i ewakuacja centrum handlowego

Pożar na parkingu i ewakuacja centrum handlowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Stołeczni wodociągowcy wspólnie ze służbami biorą udział w ćwiczeniach Sokrates-24, które potrwają do wtorku. Ich celem jest sprawdzenie skuteczności działań spółki w razie zagrożeń.

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

W miejscowości Zgagowo koło Sierpca (Mazowsze) mieszkańcy znaleźli bociana z urazem skrzydła, który błąkał się w pobliżu ruchliwej drogi. Zaopiekował się nim dzielnicowy. Do czasu odzyskania sił ptak zamieszkał ogrodzie policjanta.

Ranny bocian chodził w pobliżu ruchliwej drogi. Zamieszkał w ogrodzie u dzielnicowego

Ranny bocian chodził w pobliżu ruchliwej drogi. Zamieszkał w ogrodzie u dzielnicowego

Źródło:
PAP

Pracownia polsko-białoruskiej artystki Jany Shostak, będąca częścią wystawy "Łzy szczęścia" w Zachęcie, została zniszczona dzień po otwarciu. - Narysowano sierp i młot na moich notatkach, napisano wrogie hasło, pocięto znajdujące się tam polaroidy i pomalowano elementy pracowni sprayem - powiedziała Shostak. Sprawcy nie zostali na razie zidentyfikowani.

Pocięte polaroidy, sierp i młot na notatkach. W Zachęcie zdewastowano pracownię polsko-białoruskiej artystki

Pocięte polaroidy, sierp i młot na notatkach. W Zachęcie zdewastowano pracownię polsko-białoruskiej artystki

Źródło:
PAP

15 tysięcy litrów nielegalnych substancji przechowywano w pobliżu ogródków działkowych na warszawskim Paluchu. Jak podała policja, w beczkach, kartonach i workach znajdowała się ogromna ilość leków i suplementów niewiadomego pochodzenia. Zatrzymano trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty.

Magazyn nielegalnych leków i suplementów. Było ich tak dużo, że trzymali je w beczkach

Magazyn nielegalnych leków i suplementów. Było ich tak dużo, że trzymali je w beczkach

Źródło:
tvnwarszawa.pl