Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Koniec darmowego parkowania dla medyków

Najnowsze

Autor:
kkow/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMKoniec darmowego parkowania dla medyków

Warszawa znosi przywilej, który pozwalał lekarzom i pracownikom systemu ochrony zdrowia na bezpłatne parkowanie w płatnej strefie. Decyzja była ukłonem władz miasta w ich stronę. Przesłanką do jej wprowadzenia był też fakt, że w szczycie pandemii miejsca w strefie zapełniały się w mniejszym stopniu.

Od 16 lipca Warszawa zniosła przywilej, który zwalniał medyków i pracowników systemu ochrony zdrowia z opłat w strefach płatnego parkowania. Obowiązywał on od 27 marca 2020 roku. Wpływ na podjęcie w 2020 roku takiej decyzji miał fakt, że strefy płatnego parkowania były mniej obciążone w związku z pandemią i tendencją do przechodzenia na zdalny tryb pracy.

- Obecne statystyki epidemiczne pozwalają na optymizm. Dzienne liczby zakażeń są coraz niższe. Przede wszystkim jednak ponad połowa warszawiaków jest już w pełni zaszczepiona, a pracownicy służby zdrowia mogli otrzymać dawkę w pierwszej kolejności, dzięki czemu udało się zaszczepić wszystkich chętnych. Sukcesywnie znoszone są także kolejne obostrzenia, a ruch drogowy wrócił już do poziomu sprzed pandemii. W efekcie również zapełnienie strefy płatnego parkowania jest coraz większe i coraz trudniej jest znaleźć wolne miejsce do parkowania - czytamy w komunikacie ZDM.

O najnowszych statystykach pandemicznych można przeczytać na portalu tvn24.pl.

Personel medyczny zaparkuje za darmoTVN24

Autor:kkow/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM