Najnowsze

Jest nowa koordynatorka zieleni w ratuszu. "Zielona Warszawa to coś, czego potrzebuje każdy z nas"

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prezydent Warszawy przedstawił nową dyrektorkę koordynatorkę ds. zielonej Warszawy Magdalenę Młochowską
Prezydent Warszawy przedstawił nową dyrektorkę koordynatorkę ds. zielonej Warszawy Magdalenę MłochowskąUM Warszawa
wideo 2/2
UM WarszawaPrezydent Warszawy przedstawił nową dyrektorkę koordynatorkę ds. zielonej Warszawy Magdalenę Młochowską

Prezydent Warszawy przedstawił nową dyrektorkę-koordynatorkę ds. zrównoważonego rozwoju. Została nią Magdalena Młochowska, dotychczasowa dyrektorka Biura Polityki Lokalowej urzędu miasta. Przejmie obowiązki zwolnionej z ratusza Justyny Glusman.

Trwa zazielenianie ścisłego centrum stolicy. W środę prezydent Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Michał Olszewski zasadzili pierwszy platan na rondzie Dmowskiego. Przy okazji prezydent stolicy przedstawił nową dyrektorkę-koordynatorkę ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w stołecznym ratuszu. Została nią Magdalena Młochowska, z którą prezydent współpracował najpierw w Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji, a potem w ratuszu.

- Pani Młochowska będzie odpowiadała za zieleń, walkę z ociepleniem klimatycznym i za to, żebyśmy mieli w Warszawie jak najlepsze powietrze. Zarówno jej wykształcenie, jak i olbrzymie doświadczenie w zarządzeniu, sprawią, że będziemy mogli przejść do kolejnego etapu realizowania tych priorytetów, które są dla nas najważniejsze. Dlatego, że kwestia walki z ociepleniem klimatycznym i zazielenia stolicy to jest absolutny priorytet, a pani Magda będzie odpowiadała za to, żeby te zmiany działy się jak najszybciej - powiedział Trzaskowski.

- Zakładam, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe pozwoli mi podołać i wykonywać wszystkie powierzone zadania. Zielona Warszawa to coś, czego potrzebuje każdy z nas, dlatego jest to tak ważne. Natomiast zrównoważany rozwój wymaga przez swoją interdyscyplinarność codziennej współpracy bardzo wielu z nas - zaznaczyła urzędniczka. I zadeklarowała "codzienny dialog i codzienną ciężką pracę".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski i nowa koordynatorka ds. zieleni Magdalena MłochowskaUM Warszawa

Kim jest Magdalena Młochowska?

Magdalena Młochowska urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Skończyła LO im. Mikołaja Reja, to samo, które jej szef (choć nie w tym samym czasie). Jest absolwentką dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim: gospodarki przestrzennej oraz ochrony środowiska. Pracowała na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW, w Ośrodku Przetwarzania Informacji oraz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. W latach 2012-2015 była podsekretarzem stanu w Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

W 2016 objęła funkcję pełnomocniczki prezydenta Warszawy do spraw rozwiązywania problemów w biurze polityki lokalowej w ratuszu.

Zastąpiła Justynę Glusman

Od listopada 2018 funkcję dyrektorki-koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Warszawie pełniła Justyna Glusman. W ubiegłym tygodniu zakończyła się jej trzyletnia współpraca z ratuszem. Jak wyjaśniła w mediach społecznościowych, powodem wręczenia jej wypowiedzenia "są różnice w podejściu do realizacji zadań, a także moja niezgoda na likwidację, czyli rozparcelowanie Zarządu Zieleni". "Byłby to krok szkodliwy, w praktyce niweczący sporą część osiągnięć miasta w dziedzinie zarządzania zielenią. Nie zgodziłam się na propozycję ograniczenia moich kompetencji wyłącznie do 'kopciuchów'" - napisała w oświadczeniu.

"Odchodzę, ale mam nadzieję, że moim dotychczasowym współpracownikom jednak uda się kontynuować rozpoczęte projekty – jak wprowadzenie siedmiu nowych standardów utrzymania zieleni, dekarbonizacyjna Zielona Wizja Warszawy czy powiększenie Lasów Miejskich do końca kadencji o kolejnych 100 hektarów" - napisała. "W dobie katastrofy klimatycznej to nasze być albo nie być" - podkreśliła.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości