Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Policja wystawiła list gończy za "Frogiem"

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Policja wystawiła list gończy za "Frogiem"
Policja wystawiła list gończy za "Frogiem"TVN24
wideo 2/3
TVN24 Policja wystawiła list gończy za "Frogiem"

Pirat drogowy Robert Nogal, ps. Frog, znany z nagrywania swoich szaleńczych rajdów ulicami Warszawy, został skazany prawomocnym wyrokiem na półtora roku więzienia, ale nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary. Teraz policja poszukuje go listem gończym.

Według informacji przekazanej przez rzeczniczkę prasową Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI Paulinę Onyszko, "Froga" poszukują policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek. "Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Wola w celu odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 180a Kk. (prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień - PAP)" - przekazała policjantka.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny o kontakt pod numerami telefonu (47) 723-81-71, (47) 723-87 50 lub z najbliższą jednostką policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: dyzurny.kp-targowek@ksp.policja.gov.pl. "Policjanci jednocześnie zapewniają o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej" - zapewniła w komunikacie Onyszko.

Policja poszukuje Roberta Nogala ps. "Frog"KRP Warszawa VI

Robert Nogal "Frog" znany jest przede wszystkim z niebezpiecznych rajdów po stolicy i na trasie między Jędrzejowem a Kielcami. Nagrania pokazujące popisy kierowcy były udostępniane w sieci. Pirat drogowy ma już kilka wyroków na koncie. Na początku tego roku powinien stawić się w zakładzie karnym do odbycia kary więzienia, ale do tej pory mężczyzna pozostaje na wolności.

Nie stawił się do odbycia kary

Jak przekazała nam miesiąc temu sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, chodzi o wyrok z 28 stycznia 2020 roku. Wtedy sąd uznał "Froga", "za winnego tego, że w dniu 19 września 2018 r. w Warszawie na drodze publicznej prowadził pojazd osobowy pomimo zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego wyrokami". Sąd skazał go na karę półtora roku więzienia. Wobec mężczyzny zasądzono również zakaz prowadzenia pojazdów na okres ośmiu lat. Obrońca skazanego złożył jeszcze apelację od tego wyroku, ale Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał orzeczenie sądu niższej instancji.

"Skazany nie stawił się dobrowolnie do Aresztu Śledczego celem odbycia kary. W dniu 22.01.2021 r. wystawiono nakaz doprowadzenia skazanego do zakładu karnego wraz z zarządzeniem o wszczęciu poszukiwań ogólnokrajowych. Do dnia dzisiejszego nie zdołano ustalić miejsca pobytu skazanego i doprowadzić do Aresztu Śledczego celem odbycia kary. Realizacją nakazu doprowadzenia zajmuje się Policja" - poinformowała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jak ustalili wówczas dziennikarze Polsatu, "Frog" był widywany przez znajomych, którzy biorą udział w nielegalnych wyścigach. Jak twierdzą, on sam nie brał w nich udziału, ale przyjeżdżał na miejsce samochodem. Reporterom udało się również dotrzeć do matki poszukiwanego, która powiedziała, że jej syn "w ogóle się nie ukrywa".

Wyroki "Froga"

Wyrok, który powinien odbywać teraz "Frog", dotyczy wydarzeń z września 2018 roku. Na ulicy Dywizjonu 303 policjanci zatrzymali do kontroli porsche - okazało się, że kierujący prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Za kierownicą siedział właśnie Robert N. Porsche zostało odholowane na parking, a mężczyzna dostał wezwanie do prokuratury.

W 2016 roku uprawomocniło się pięć wyroków związanych z łamaniem przez niego przepisów drogowych. Sąd zadecydował wówczas między innymi o trzyletnim zakazie prowadzenia pojazdów. Wtedy "Frog" sądzony był za wykroczenia, jakie popełnił podczas jazdy ulicami Warszawy.

W marcu 2019 roku pisaliśmy, że "Frog" usłyszał też inny wyrok. Mężczyzna, pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia samochodów, urządził sobie w marcu 2018 roku przed warszawskim centrum handlowym rajd sportowym mercedesem. Wówczas został skazany na karę grzywny.

Na uprawomocnienie czeka również wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa, który skazał "Froga" na 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym pod Kielcami.

Autor:dg

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP Warszawa VI

Pozostałe wiadomości