Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Ulewa w stolicy. Tramwaje utknęły na Woli

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria sieci trakcyjnej na WoliMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAwaria sieci trakcyjnej na Woli

Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem załamania pogody. Nad stolicą przeszedł front burzowy. Ulewa spowolniła ruch uliczny. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu komunikacji.

Front burzowy dotarł nad stolicę przed godziną 15. Nagle zaczęło lać i wiać. Prognozowano opady deszczu rzędu 10-15 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 60-70 kilometrów na godzinę.

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował chwilę po godzinie 15 komunikat o problemach komunikacji miejskiej. "W wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych w niektórych rejonach aglomeracji Warszawskiej występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów WTP" – podał.

SPRAWDŹ, GDZIE JEST BURZA NA TVNMETEO.PL>>>

Tramwaje utknęły

Jak relacjonował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, utrudnienia czekały między innymi pasażerów tramwajów na Woli. - Przy przystanku Fort Wola został urwany pantograf i fragment sieci trakcyjnej. Na Wolskiej tworzy się korek tramwajowy. Na miejscu są służby Tramwajów Warszawskich. Być może jest to skutkiem burzy, ponieważ na początku bardzo mocno wiało, a potem spadł ulewny deszcz – opisywał nasz reporter. 

Tramwaje linii 10 i 26 zostały skierowane na trasy objazdowe. ZTM informował też o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku pomiędzy przystankami Nowe Bemowo - Okopowa 02.

Sytuacji na drogach nie ułatwiały też trzy zaplanowane na sobotnie popołudnie zgromadzenia publiczne. ZTM podawał, że między 13 a 17 możliwe jest wyłączanie ruchu kilku ulic w centrum. Uczestnicy zaplanowali marsz ulicami: Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego przed Stadion Narodowy. Z tego powodu przed 15 most został zamknięty, co natychmiast wygenerowało korki.

Z kolei ruch na moście Łazienkowskim utrudniały skutki kolizji – korek w stronę Pragi sięgał Wawelskiej.

Po godzinie 16 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informację o utrudnieniach na S2, na w Miedzeszynie. "Doszło do zablokowania 2 pasów jezdni w kierunku m. Mińsk Mazowiecki w wyniku intensywnych opadów deszczu, przewidywany czas trwania utrudnienia ok. 2h" – czytamy w komunikacje dyrekcji.

W sobotę po południu zagrzmiało nad WarszawąMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Ostrzeżenie przed burzami

Mazowsze znalazło się wśród 14 województw, dla których Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w województwie mazowieckim od godziny 14 do 23.

Przed burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jeśli to możliwe, w trakcie burzy powinniśmy zostać w domu, a także zabezpieczyć drzwi, okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie. Powinniśmy również odłączyć od prądu sprzęt domowy. Należy unikać otwartych przestrzeni. Przebywając w górach, powinniśmy jak najszybciej zejść ze szczytu, a pływając – natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu. Ponadto należy unikać dotykania metalowych przedmiotów oraz nie chować się pod drzewami, a jeżeli jedziemy autem, zjechać na parking z dala od drzew.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL >>>

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl