W związku z budową przejścia naziemnego na wysokości ulicy Karowej wyłączone zostaną dwa pasy ruchu na Wisłostradzie (po jednym w obu kierunkach). Początek utrudnień drogowcy zapowiadają już na przełom czerwca i lipca.
Umowa na budowę przejścia naziemnego przez Wisłostradę na wysokości ulicy Karowej została podpisana na początku maja. Nowa zebra pozwoli wygodnie przedostać się ze Starego Miasta na most pieszo-rowerowy. Inwestycja ma być gotowa przed końcem wakacji.
- Zakładamy, że główne utrudnienia związane z zwężeniem Wisłostrady zostaną wprowadzone jeszcze do końca czerwca - poinformowała we wtorek Karolina Gałecka, wicedyrektorka Zarządu Dróg Miejskich. Podkreśliła, że drogowcy celowo zwlekali z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu do zakończenia roku szkolnego.
Obecnie na miejscu trwa instalacja światłowodu niezbędnego dla przyszłej sygnalizacji świetlnej.
Wisłostrada zostanie zwężona
Za tydzień na wysokości ulicy Karowej Wisłostrada będzie miała o jeden pas mniej w obu kierunkach. - Na tym etapie wykonawca rozpocznie prace związane z demontowaniem krawężników. W kolejnym należy spodziewać się wyłączenia ulicy Karowej. Tam będzie wytyczany lewoskręt w Wisłostradę - zapowiedziała Gałecka.
Nie będzie natomiast lewoskrętu z Wisłostrady w Karową. Jak wyjaśniła przedstawicielka miejskich drogowców zadecydowały o tym kwestie bezpieczeństwa. - W tym miejscu jest wyjazd z tunelu. Boimy się najazdów na tył pojazdów. Analiza pokazała, że ten lewoskręt to nie jest dobry pomysł - wyjaśniła Karolina Gałecka.
Przejście naziemne przez Wisłostradę
Zgodnie z podpisaną w maju umową wykonawca wytyczy przejście dla pieszych i przejazd rowerowy po południowej stronie skrzyżowania Wybrzeża Kościuszkowskiego i Karowej. Wyznaczony zostanie także fragment dwukierunkowej ścieżki rowerowej, która w przyszłości ma zostać przedłużona wiaduktem Markiewicza aż do Krakowskiego Przedmieścia. Ponadto powstanie nowa sygnalizacja świetlna.
Zyskają też kierowcy. Dla nich zostanie wytyczony wspomniany lewoskręt z Karowej w Wybrzeże Kościuszkowskie (dziś można pojechać tu tylko w prawo).
W zakres prac wliczone zostały także inne zadania: remont chodników, postawienie nowych latarni z oprawami SAVA, przebudowa sieci podziemnych oraz wyrównanie terenu.
Roboty przeprowadzi firma Wod-Kan Bruk, ma na nie 100 dni od podpisania umowy. Kontrakt opiewa na niecałe pięć milionów złotych.
Autorka/Autor: Dariusz Gałązka
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: ZDM