Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Rekordowy Bieg Niepodległości. Ponad 20 tysięcy uczestników

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ab/r
  Źródło:
  PAP
  "Każdy Bieg 11 listopada jest wyjątkowy"TVN24
  wideo 2/3
  Bieg 11 listopada

  W stołecznym 31. Biegu Niepodległości może wziąć udział rekordowa liczba 22 tysięcy osób. Bieg, który odbędzie się 11 listopada, to ostatni element Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć". Zaliczają się do niej również Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Powstania Warszawskiego.

  Organizatorzy przygotowali 22 tysiące pakietów, o dwa tysiące więcej niż przed rokiem. Do rozdysponowania pozostało już tylko kilkadziesiąt z nich. Każdy z biegaczy dostanie medal, który złożony z pozostałymi z warszawskiej triady utworzy mapę Polski.

  "Można budować naszą wspólnotę"

  - Każdy bieg 11 listopada jest wyjątkowy, także dlatego, że startujący w białych i czerwonych koszulkach uczestnicy pokonując warszawskie ulice, tworzą najdłuższą w Polsce flagę - powiedziała podczas prezentacji imprezy zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

  - Serdecznie zachęcam nie tylko do wzięcia udział w biegu, ale także do kibicowania i obejrzenia tej wspaniałej, żywej flagi. Poprzez takie radosne biegowe święto, także można budować naszą wspólnotę - dodał dyrektor biura sportu i rekreacji stołecznego ratusza Janusz Samel.

  Oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, przewidziano marsz nordic walking oraz dla dzieci i młodzieży "Milę dla niepodległej" na dystansie 1918 metrów.

  Pomoc dla 34-letniego Kamila

  Tradycyjnie już trasa wiedzie aleją Jana Pawła II, ulicą Chałubińskiego i aleją Niepodległości. Start i metę zlokalizowano przy ulicy Stawki, nieopodal Ronda Zgrupowania AK Radosław, gdzie na kilkudziesięciometrowym maszcie powiewa największa w Warszawie flaga narodowa. Przed startem zaplanowanym na godz. 11.11 tysiące biegaczy odśpiewa hymn.

  Kolejny raz partnerem biegu jest PKO Bank Polski, którego fundacja wspiera finansowo osoby ciężko chore. W tym roku pomoc otrzyma 34-letni Kamil, który jest w trakcie leczenia glejaka wielopostaciowego.

  Źródło: PAP

  Autor:ab/r

  Źródło zdjęcia głównego: TVN24