Najnowsze

Cztery samochody zderzyły się na S8 pod Wyszkowem. Lądował śmigłowiec LPR

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Relacja reportera tvnwarszawa.pl z trasy S8
Relacja reportera tvnwarszawa.pl z trasy S8TVN24
wideo 2/3
TVN24Relacja reportera tvnwarszawa.pl z trasy S8

Wypadek na trasie S8 w powiecie wyszkowskim. W miejscowości Budykierz doszło do zderzenia czterech pojazdów. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podała policja, dwie osoby zostały ranne. Jezdnia w kierunku Białegostoku była zablokowana przez ponad cztery godziny.

Do wypadku doszło na 527. kilometrze trasy S8 w kierunku Białegostoku. - Zderzyły się cztery samochody: dwa ciężarowe, bus oraz osobowy. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z kierowców został już zabrany do szpitala, drugiemu udzielana jest jeszcze pomoc na miejscu zdarzenia – poinformował Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Kilkanaście minut później policja przekazała, że do szpitala trafili kierowcy samochodu osobowego oraz jednej z ciężarówek.

Na miejscu trwają działania służb. "Technik kryminalistyki zabezpiecza ślady, wykonuje oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów, sporządza szkice zdarzeniowe i dokumentację fotograficzną. Wszystkie te czynności pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie tego wypadku drogowego" – podała wyszkowska policja na Facebooku.

Jak ostrzegał Wroczyński, droga w miejscu wypadku została zablokowana. - Zalecamy objazdy drogami lokalnymi lub drogą techniczną. By uniknąć korka, kierowcy powinni zjechać z trasy S8 na węźle Knurowiec – zaznaczył policjant.

- W kierunku Białegostoku utworzył się ogromny korek. Kierowcy mogą zjechać na drogę serwisową już na węźle Trzcianka – radził nasz reporter Tomasz Zieliński.

Opisywał też, że wszystkie pojazdy uczestniczące w wypadku są bardzo mocno uszkodzone. - Od jednej z ciężarówek oderwała się kabina. Obecnie leży na jezdni. Strażacy musieli pomóc kierowcy wydostać się z tej pogniecionej sterty żelastwa – zaznaczył Zieliński. - Z drugiej ciężarówki wysypał się towar. To szklane opakowania. Utrudnienia na pewno potrwają długo, bo służbom porządkowym sporo czasu zajmie najpierw posprzątanie tego towaru, a potem usunięcie wraków pojazdów – mówił.

Policja poinformowała o odblokowaniu jezdni o 19.30. Utrudnienia trwały ponad cztery godziny.

Ciężarówka uderzyła w bariery

W odległości zaledwie kilku kilometrów od miejsca wypadku doszło do innej kolizji z udziałem samochodu ciężarowego. Jak przekazała około 14.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na 530. kilometrze trasy S8 w miejscowości Poręba ciężarówka uderzyła w bariery na pasie dzielącym jezdnie.

Tym razem utrudnienia dotyczyły kierowców jadących w stronę Warszawy na odcinku Ostrów Mazowiecka – Wyszków. Zablokowany został jeden pas jezdni. GDDKiA podała, że powinien zostać udrożniony około godziny 16.30.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z miejsca drugiej kolizji:

Ciężarówka uderzyła w bariery na S8
Ciężarówka uderzyła w bariery na S8Kontakt 24

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wyszków

Pozostałe wiadomości