Trasa Łazienkowska do remontu. Utrudnienia od wakacji


Prace przy estakadach Trasy Łazienkowskiej rozpoczną się w sobotę, 29 czerwca, i mają potrwać blisko dwa lata. Zniszczone konstrukcje zostaną wyburzone i zbudowane od nowa.

- Jeszcze trwają uzgodnienia dotyczące organizacji ruchu, czyli kolejności wyłączeń estakad, ale pierwsze rozbiórki zaplanowano na 29 czerwca - potwierdza w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzoruje inwestycję.

Władze miasta zdecydowały, że prace i idące za nimi utrudnienia dla kierowców, zaczną się właśnie w wakacje.

Cała inwestycja powinna zakończyć się najpóźniej w kwietniu 2015 roku.

Za niespełna 31 mln zł prac podejmie się firma Strabag.

Tak zmieni się trasa

Od nowa zbudowanych zostanie dziewięć estakad (osiem na węźle z Wisłostradą i jedna na węźle z Wałem Miedzeszyńskim) o łącznej długości 1420 m.

Prace obejmą budowę nowego pasa ruchu na ul. Czerniakowskiej, od zjazdu z Trasy Łazienkowskiej w kierunku Wilanowa do skrzyżowania z ul. Łazienkowską, a także przebudowę chodników, dróg dojazdowych i zieleni, budowę elementów systemu odwodnienia, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, wymianę chodników od skrzyżowania z ul. Górnośląską do skrzyżowania z ul. Łazienkowską.

Wykonawca będzie musiał przebudować oświetlenie, sieć telekomunikacyjną, elektroenergetyczną i kanalizację.

Ponadto przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej.

Estakady Trasy Łazienkowskiej są od dawna w fatalnym stanie. Rdzewieją, a korozja toczy także zabezpieczające je podpory.

Będą burzyć estakady
Będą burzyć estakadyMarcin Gula /tvnwarszawa.pl

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości