Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Tak wyglądała akcja ratunkowa pogotowia lotniczego

  TVN Warszawa


  W pożarze hali w podwarszawskim Legionowie ranne zostały dwie osoby. Dzięki akcji ratowniczej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego najbardziej poszkodowana z nich została błyskawicznie przetransportowana do szpitala. Ratownikom przeszkadzał gęsty dym.

  Akcji towarzyszły policja i jeden ambulans pogotowia ratunkowego. Policjanci razem z ratownikami pomogli przenieść ranną osobę do śmigłowca. Maszyna musiała startować w czarnym dymie. Zaraz po starcie helikoptera ambulans na sygnale odjechał dalej zabezpieczać akcję gaszenia pożaru.

  Pracę ratowników zarejestrowała kamera tvnwarszawa.pl

  Wielki pożar

  Z pożarem hali magazynowej w Legionowie w najtrudniejszym momencie walczyło ponad 150 strażaków. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 6-8 tysięcy mkw. Wezwano pomoc z powiatu legionowskiego i Warszawy. Po południu służby poinformowały, że zlokalizowano źródło ognia. Dogaszanie potrwa do rana. Reszta hali została uratowana.

  band/ec