Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Święto Wisły w Warszawie. Spektakle, pokazy i parada statków

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Święto Wisły wraca po przerwie wywołanej pandemią

W sobotę stolica obchodzi Święto Wisły. Impreza wraca po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. W programie znalazły się spektakle teatralne, pokazy taneczne, muzyka klasyczna czy parada statków.

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji, przede wszystkim kulturalnych, ale nie zabraknie również inicjatyw sportowych. Na pływającej scenie zaprezentuje się Teatr Roma, wspaniała Sinfonia Varsovia oraz grupy taneczne. Finałem dnia będzie widowiskowa parada oświetlonych łodzi, które przepłyną centralny odcinek Wisły. Zapraszamy serdecznie już jutro od godziny 12:00 nad Wisłę - powiedział cytowany w komunikacie ratusza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Święto Wisły w kilku lokalizacjach

Jak zapowiada stołeczny ratusz w tym roku – ze względów bezpieczeństwa - w ciągu jednego dnia będzie można wziąć udział w kilkunastu wydarzeniach w kilku lokalizacjach, dzięki pływającej scenie, na której wystąpią artyści z Teatru Roma, Sinfonii Varsovii i Grupy Tańca z Wachlarzami Bojowymi.

Każde z tych trzech wydarzeń odbędzie się w godzinach od 12 do 18 w trzech z sześciu różnych lokalizacji – przy popularnych plażach i bulwarach – Poniatówce, plaży Saskiej, bulwarze im. Pattona, bulwarze im. Karskiego, Bulwarze Flotylli Wiślanej, okolicach pomnika Syrenki.

Jeszcze przed zachodem słońca w okolicy Płyty Desantu rozpocznie się parada łodzi Riverlights. Na płynących oświetlonych łodziach – od tradycyjnych pychówek, szkut i galarów, przez motorówki po małe statki – warszawiacy będą mogli wziąć udział w rejsach i posłuchać muzyki elektronicznej. Wystąpi Deaf Can Dance wraz z towarzyszącymi mu muzykami.

Zwieńczeniem Święta Wisły 2021 będzie spektakl "Tao Droga Smoka” w wykonaniu Grupy Tańca z Wachlarzami Bojowymi.  To niezwykle wciągające wizualnie widowisko, które łączy wschodnie sztuk walki, Tai Chi oraz taniec współczesny.

Święto Wisły to także wiele wydarzeń towarzyszących. Na miejskiej Plaży Rusałka, w ramach festiwalu Mili-gramy organizowanego przez urząd dzielnicy Praga Północ, w akustycznych aranżacjach wystąpią Ania Karwan, Igor Herbut oraz zespół Mikromusic.

Jak zastrzega ratusz, Święto Wisły jest celebracją zakończenia sezonu letniego, ale nie kończy sezonu nad Wisłą. Większość z wydarzeń organizowanych przez Dzielnicę Wisła oraz usług żeglugowych jest dostępna do końca października.

Święto Wisły - program

TEATR ROMA

Godz. 12 - okolice Syrenki / przy barce Wisława 12.45 - Poniatówka / przy plaży przy Moście Poniatowskiego 13.30 - Bulwar Flotylli Wiślanej / w okolicach klubokawiarni Grunt i Woda

SINFONIA VARSOVIA

14.30 - Bulwar im. Pattona / przy Przystani Nowa Fala 15.15 - Poniatówka / przy plaży 15.45 - Saska / przy plaży

Grupa Tańca z Wachlarzami Bojowymi – fragmenty spektaklu "Miasto Syren"

16.30 - Bulwar im. Karskiego / przy Barka Warszawska Noc i Dzień

17.15 - Syrenka / przy barce Wisława

17.45 - Cypel Czerniakowski/ przy Miami Wars

Parada łodzi RIVERLGHTS 2021

Godz. 18.30 - Start – Cypel Czerniakowski

Wydarzenie na lądzie:

Spektakl „Tao – droga smoka” Grupa Tańca z Wachlarzami Bojowymi

Godz. 21.30 - Płyta Desantu.

Festiwal muzyczny Mili-gramy:

Godz. 18 -Plaża Rusałka, koncerty: Ania Karwan, Igor Herbut, Mikromusic

Niebanalne Inicjatywy Treningowe: Kabaddi, Aikkido, Capoeira

Godz. 15.30 - Bulwar im. Pattona

Parada z Orkiestrą Samba Batucada Ritmo Bloco

Godz. 19.00 - Bulwar im. Pattona.

Święto Wisły

Aleksander Dobra na Święcie WisłyTVN24
wideo 2/4

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości