Straż miejska wystawia na aukcji 20 kursów samoobrony

TVN Warszawa

straż miejskaKurs samoobrony czeka na zwycięzców aukcji

Straż miejska po raz kolejny wesprze finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na charytatywną aukcję wystawiła 20 kursów samoobrony, połączonych ze szkoleniem udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Zwycięzcy licytacji będą mogli wziąć udział w kursie samoobrony, podczas którego dowiedzą się, jak rozpoznawać zagrożenie i działać pod wpływem stresu. Zostaną też przeszkoleni pod kątem tego, jak obronić siebie i swoich bliskich, oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, by nie stać się ofiarą przemocy.

Część kursu obejmuje też fachowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczestnikiem może zostać każdy, kto jest pełnoletni i nie posiada przeciwwskazań do aktywności fizycznej.

Warszawska straż miejska poinformowała też, że w jej siedzibie, jak co roku, powstał sztab WOŚP. W zbiórce pieniędzy wezmą udział funkcjonariusze i pracownicy straży.

26. finał WOŚP odbędzie się już 14 stycznia. - Podczas niedzielnej zbiórki na ulicach pojawi się więcej strażników, patrolujących miasto - zapowiada straż miejska.

Środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Na tvnwarszawa.pl pokazujemy jak wyglądają przygotowania do 26. finału WOŚP w stolicy:

kk

Ruszyła budowa miasteczka WOŚPTVN24
wideo 2/3