Najnowsze

Siatkarze ONICO z kolejnym sukcesem. Wygrali w Rzeszowie

Najnowsze


Sukces siatkarzy ONICO Warszawa, którzy pokonali na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Antoine Brizard, rozgrywający warszawskiego zespołu.

Trener Stephane Antiga zdecydował się na wystawienie od początku meczu swojego "żelaznego" składu. Na parkiecie pojawili się: Brizard, Gjorgiew, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Włodarczyk i Wojtaszek. W barwach Resovii zagrało z kolei dwóch zawodników, którzy w poprzednich sezonach występowali w stolicy – Bartłomiej Lemański i Aleksander Śliwka.

I set – świetny powrót do gry

Siatkarze ONICO próbowali wywrzeć presję na gospodarzach zagrywką, w której popełniali mało błędów, jednak to Resovia utrzymywała przewagę, głównie dzięki skutecznym blokom.

Z kolei w ataku najsolidniej prezentował się Bartosz Kwolek. Przewagę gospodarzy udało się zniwelować w środkowej części seta, kiedy to po bloku na Śliwce i autowych atakach Schopsa ONICO wyszło na prowadzenie 18:17.

Emocji nie brakowało w końcówce seta. Najpierw, po kiwce Kwolka i sytuacyjnym ataku Brizarda, stołeczni wyszli na prowadzenie 22:19. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i po asie serwisowym Możdżonka zremisowali. Wtedy atak z lewego skrzydła skończył Włodarczyk, a przy piłce setowej Wrona zablokował Jarosza, dzięki czemu ONICO wygrało pierwszą partię i objęło prowadzenie w meczu.

II set – Pojedynek bombardierów

Po dobrej zmianie w drugiej części pierwszego seta na boisku pozostał Evans. Drugą partię rozpoczął atomowy atak Rossarda, a po stronie ONICO pierwszy punkt zdobył wspomniany wcześniej reprezentant Kanady.

Tym razem od początku oba zespoły grały punkt za punkt i nikomu nie udało się uzyskać przewagi. Rozgrywający obu zespołów odpuścili nieco grę środkiem, przenosząc ciężar akcji na skrzydła. Tutaj niemal bezbłędni byli obaj atakujący – Jakub Jarosz po stronie "Pasów" oraz Vernon-Evans z "Inżynierów".

Po długim okresie wyrównanej gry, siatkarzom ONICO udało się przełamać rywala w podobnym momencie, co w pierwszym secie. Przy stanie 17:17, dzięki dobrym zagrywkom Evansa udało się uzyskać trzypunktową przewagę. Resovia odpowiadała atakami i asem serwisowy Jarosza, ale dobry atak ze środka Nowakowskiego spowodował, że stołeczni ponownie triumfowali do 23.

MVP: Antoine Brizard

Siatkarze z Warszawy dobrze rozpoczęli trzeciego seta, wychodząc na prowadzenie 3:0. Trener gospodarzy szybko zareagował na problemy z przyjęciem, wprowadzając na boisko Elvissa Krastinsa. Jednak wciąż dobrze atakowali Kwolek i Evans, których wspomagał Włodarczyk.

W środkowej części seta po raz kolejny błysnął Kwolek. Młody przyjmujący skończył trzy ataki z rzędu, do tego dołożył dobre przyjęcie i ONICO prowadziło już 15:9. Chwilę później atomowymi serwisami popisał się Vernon-Evans i stołeczni prowadzili aż 22:14. Następnie siatkarze ONICO wywalczyli piłkę setową, którą atakiem ze środka, tak jak w poprzedniej partii, wykorzystał Jan Nowakowski.

– Nasza gra była dziś poukładana, przemyślana, zrealizowaliśmy plan na to spotkanie. Dobre przyjęcie i konsekwencja to był klucz do tego, żeby wywieźć stąd trzy punkty. Liga jest bardzo wyrównana, nie możemy pozwolić sobie na moment dekoncentracji czy rozluźnienia. Nie boimy się żadnego z przeciwników, z Olsztynem zrobimy wszystko, żeby wygrać za trzy punkty - skomentował po meczu Jan Firlej.

Tytuł najlepszego zawodnika spotkania trafił w ręce rozgrywającego stołecznych siatkarzy - Antoine’a Brizarda.

Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa (23:25, 23:25, 17:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Michał Kędzierski (1), Jakub Jarosz (13), Aleksander Śliwka (6), Thibault Rossard (10), Bartłomiej Lemański (4), Marcin Możdżonek (34Mateusz Masłowski (libero) – Paweł Rusek (libero), Elviss Krastins (3), Dominik Depowski (2), Jochen Schoeps (1), Lukas Tichacek, Dawid Dryja

ONICO Warszawa: Antoine Brizard (6), Nikola Gjorgiew (1), Andrzej Wrona (6), Jan Nowakowski (7), Bartosz Kwolek (16), Wojciech Włodarczyk (13), Damian Wojtaszek (libero) – Guillaume Samica (1), Sharone Vernon-Evans (10).

W ostatnią niedzielę listopada drużyna ONICO pokonała na Torwarze Jastrzębski Węgiel:

[object Object]
Jan Nowakowski po meczu z Jastrzębskim WęglemONICO Warszawa
wideo 2/2

kz/mś

Pozostałe wiadomości