Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Samolot zderzył się z ptakiem. Lądował na Okęciu

Najnowsze

Autor:
kk/mj/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl / Kontakt 24
ShutterstockSamolot LOT-u zderzył się z ptakiem (zdjęcie ilustracyjne)

Pasażerów lecących ze Szczecina do Zadaru czekało w czwartek rano międzylądowanie w Warszawie. To dlatego, że samolot Polskich Linii Lotniczych LOT zderzył się z ptakiem. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Samolot lecący do Zadaru, chorwackiego miasta położonego nad Morzem Adriatyckim, wystartował ze Szczecina kilkanaście minut po godzinie 9. W normalnych warunkach podróż powinna trwać nieco ponad dwie godziny. Jednak, jak wynika z danych z serwisu flightradar24.com, w okolicach Zielonej Góry pilot obrał kurs na wschód i wylądował w Warszawie.

O tę sytuację zapytaliśmy przewoźnika. - Potwierdzam, że samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, po starcie ze Szczecina, zderzył się z ptakiem. Kapitan podjął decyzję o lądowaniu w Warszawie w celu sprawdzenia samolotu i jego inspekcji - przekazał Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Jak dodał, maszyna zostanie sprawdzona przez mechaników. Później pasażerowie mają kontynuować podróż do Chorwacji.

Lot na trasie ze Szczecina do Zadaru obsługiwany był przez samolot typu Embraer 190, a nie Boeing 737-800 - jak początkowo podaliśmy.

Informowaliśmy także o amerykańskim bombowcu B-1B, który w eskorcie polskich myśliwców przeleciał nad stolicą:

Eskorta amerykańskiego bombowca B-1BTwitter / MON

Autor:kk/mj/b

Źródło: tvnwarszawa.pl / Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock