Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Remontują ekrany akustyczne nad rondem Starzyńskiego

  Najnowsze


  Ponad kilometr ekranów akustycznych na estakadach nad rondem Starzyńskiego przechodzi remont. Wkrótce drogowcy odnowią też te, tłumiące hałas wzdłuż alei Prymasa Tysiąclecia.

  Ekrany akustyczne osłaniające estakady nad rondem Starzyńskiego stanęły w 2006 roku. Jak wyjaśniają drogowcy, są już przestarzałe i wymagają generalnego remontu.

  Wymiana paneli

  Wykonawca odnowi w sumie 1250 metrów paneli pochłaniających i konstrukcję, w której są umieszczane. Najpierw pozbędzie się starych paneli, w miejsce których trafi nowe wypełnienie w aluminiowych ramach. Zanim jednak to się stanie, odbędzie się czyszczenie i renowacja słupów, wsporników i belek.

  "Nowe elementy zostaną zabezpieczone antykorozyjnie i odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki temu będą długo spełniały swoją funkcję" - piszą drogowcy.

  W najbliższym czasie remont przejdą też ekrany akustyczne wzdłuż alei Prymasa Tysiąclecia. W 2013 i 2014 roku, część instalacji została odnowiona (w sumie 824 metry) i w tym roku konieczne jest tylko dokończenie pozostałych 100 metrów w rejonie ulicy Czorosztyńskiej.

  Jak podaje ZDM, koszt prac na Starzyńskiego i w alei Prymasa Tysiąclecia to 3 241 216,05 złotych. Remont ma zakończyć się ciągu nadchodzących miesięcy.

  Na początku sierpnia drogowcy podsumowali postępy wakacyjnych remontów:

  Wiceprezydent podsumowuje drogowe remontyTVN24
  wideo 2/3

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM