Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Remont na Wschodnim wstrzymany. "Projekt nie spełniał wymogów"

Najnowsze

tvnwarszawa.plSufit na Dworcu Wschodnim wymaga remontu

Kolejarze wstrzymali remont sufitu, który miesiąc temu oberwał się na Dworcu Wschodnim. Przekonują, że przedstawiony przez wykonawcę projekt nie spełniał warunków technicznych.

- Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu prac – poinformowała tvnwarszawa.pl Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Grupy PKP.

Chcą nowego projektu

Chodzi o remont zerwanego pod koniec marca sufitu w części Warszawy Wschodniej. Komisja, która badała przyczyny całego zdarzenia ustaliła, że podczas modernizacji dworca przed Euro 2012 źle wykonano mocowania.

W ramach gwarancji pracami zajęła się firma Strabag. Miały potrwać miesiąc, jednak przygotowanego projektu nie zaakceptowali kolejarze. - Nie spełniał warunków technicznych wskazanych w ekspertyzie. Zwróciliśmy się o przedłożenie nowego projektu i rozpoczęcie prac remontowych jeszcze w pierwszej połowie maja – zaznacza Mazurkiewicz. Jak zaznaczają przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych, rozmowy z wykonawcą trwają. PKP nie informuje, kiedy roboty mogą się zakończyć.

Oberwał się sufit

28 marca rano, w części dworca Wschodniego oberwał się fragment sufitu. Teren został wygrodzony. Trwają prace komisji, która ustala przyczynę oberwania. Przypomnijmy, że odremontowany Dworzec Wschodni został oddany do użytku w maju 2012 roku, na remont wydano 60 mln zł. Kolejarze informują, że o zdarzeniu powiadomiony został od razu wykonawca, ponieważ dworzec nadal jest na gwarancji i w jej ramach wszystko ma być naprawione.

Pierwszą informację o sobotnich problemach otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zapadła się część dworca
Zapadła się część dworcaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości