Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Psy opanują Pole Mokotowskie. Dziś wybory Kundelka Roku

Warszawa

A. ChomczykWybory Kundelka Roku 2019

W niedzielę na Polu Mokotowskim odbędą się wybory Kundelka Roku 2019. Organizatorzy przygotowali nagrody dla laureatów konkursów na: najdłuższy ogon, najbardziej sterczące uszy, najładniejszy uśmiech czy największe podobieństwo do opiekuna.

Do rywalizacji będzie mógł przystąpić każdy kundelek, który pojawi się na Polu Mokotowskim ze swoim właścicielem. Impreza rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do 14.30.

Na pikniku pojawi się także ponad 120 psów ze schroniska na Paluchu w ramach akcji Adoptuj warszawiaka, a także 16 podopiecznych grupy "Psiaki na szóstkę szukają superdomów".

Uczestnicy imprezy będą mogli poznać zwierzę, wziąć je na spacer i zasięgnąć informacji od wolontariuszy na temat właściwej opieki.

Jak zaznacza Magdalena Migdał z biura przyjęć i adopcji, takim działaniem schronisko na Paluchu chce przełamać pewne stereotypy dotyczące adopcji czworonogów.

- W ten sposób pokazujemy, że psy ze schroniska nie różnią się niczym od psów, które mają domy, bo przecież one też kiedyś je miały. Chcemy też obalać mity na ich temat. To nie są jakieś zdziczałe groźne bestie, tylko normalne zwierzęta – mówi Migdal.

Obecnie 653 psy i 62 koty szukają nowego właściciela.

W ubiegłym roku jury wybrało zwycięzcę i przyznało dwa wyróżnienia:

Wybory Najsympatyczniejszego Kundelka RokuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ab/b