Priorytetowe tramwaje. Szybciej na Bemowo

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plSzybciej na Bemowo

Podróż tramwajem na Bemowo ma być szybsza średnia o pół minuty. Na wysokości pętli Koło wprowadzono skoordynowaną sygnalizację świetlną.

Światła tramwajowe na skrzyżowaniu ul. Obozowej i ul. Księcia Janusza zostały skoordynowane z oddalonymi o kilkaset metrów światłami w miejscu, gdzie ulicę Dywizjonu 303 przecina torowisko.

Szybciej na Bemowo...

- Dzięki temu przejazd tramwajów jest średnio o pół minuty krótszy, niż wcześniej – informują Tramwaje Warszawskie.

Jak uzyskano ten efekt? Jeżeli tramwaj dostanie "zielone" światło przy Księcia Janusza, to kolejne sygnalizatory przy ul. Dywizjonu 303 też wyświetlą sygnał zezwalający na swobodny przejazd.

Skróci się także czas oczekiwania na sygnał przy ul. Dywizjonu 303, dla tramwaju nadjeżdżającego z Bemowa. – Jest on wyświetlany dwa razy częściej – informują Tramwaje Warszawskie.

... i łatwiej na pętlę

Skoordynowana sygnalizacja ułatwi również wjazd na pętlę przy ul. Dywizjonu 303. Zielone w tamtą stronę zaświeci się tylko wtedy, gdy na torach pojawi się tramwaj, który będzie chciał wjechać na pętlę. Z kolei wagon wyjeżdżający z pętli w kierunku Bemowa, gdy ruszy spod sygnalizatora na pętli, przejedzie od razu także przez przejazd ukośny.

- Rozwiązanie poprawiło warunki jazdy pasażerów tramwajów przy zachowaniu zbliżonych warunków ruchu samochodowego – informują Tramwaje Warszawskie.

lata/roody

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości